• شناسه خبر : 50979
  • تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1400 - 04:03

 یاشار پورمجید

بتن پروژه عمرانی

به اذعان سران قوا سال ۱۳۹۹ از لحاظ تنگناهای مالی سخت ترین سال ایران پس از انقلاب بود. اما در همین دوران گام های بزرگی برای توسعه شهر اردبیل برداشته شد.

این شهر با همه محرومیت های انباشته تاریخی، با همه فاصله درآمدی اش با کلانشهرها و تمام کمبودهایی که با یک عمر دویدن به این زودی ها پر نمی شوند، توانست با اجرای پروژه های خاص نظیر پیاده راه #شورابیل، جوایز بین المللی را در رقابت با غولهای شهری از آن خود کند و در مسیر برندسازی شهری قدم بگذارد.

در سالی که پل قدس، بزرگترین پروژه عمران شهری تاریخ استان به پیشرفت ۸۰ درصدی رسید، استارت احداث چهار پل روگذر جدید با مشارکت قرارگاه خاتم زده شد. تنها چند ماه بعد، یکی از این پل های مزین به نام سردار دلها، در خیابان جام جم اردبیل به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی رسیده است.

با آغاز فصل کاری ۱۴۰۰ اما دوره جدیدی از توسعه شهر آغاز شده است. #شهرداری پروژه های جاری خود را با گلکاری و درختکاری استارت زده و با گذر از دوره بارش های بهاری، عملیات آسفالت ریزی و عمران شتاب می گیرد. اما در کنار فعالیت های روزمره، راهبرد مدیریت شهری اردبیل ایجاد ارزش افزوده برای شهر با اجرای پروژه های زیربنایی بوده است. امسال علاوه بر برنامه ریزی برای احداث چهار پل روگذر جدید، شهرداری بنا دارد پس از سالها انتظار، پروژه بزرگ مدیریت پسماند اردبیل را با مشارکت یکی از معتبرترین شرکت های عمرانی و سرمایه گذاری کشور کلید بزند.

به علاوه، ۱۴۰۰ برای اردبیل سال به ثمر رسیدن پل قدس است و اردبیلی ها مزد صبر و ثابت قدمی خود را خواهند گرفت. پروژه ای که اگر شهرداری شهامت شروعش را نداشت و حمایت و همدلی مسئولان استانی و پارلمانی پشتیبان آن نبود، اجرای آن با تورم های سنگین پسین و پیش رو در فراموشخانه حافظه جمعی بایگانی می شد. بلندنظری مسئولان اجرایی و پارلمانی در بستر ثبات مدیریت شهری، همیشه نتایج مطلوبی به دنبال داشته است.

اردبیلی که در سخت ترین سال اقتصادی کشور در نیم قرن گذشته توانست گلیم خود را از آب بیرون بکشد، اکنون خود را برای برداشتن #گام_دوم تحقق #شهر_انسان_محور آماده می کند. گام اول شهر انسان محور با تکمیل پروژه هایی مانند پیاده راه های شهیدگاه، شورابیل، بسیج و اسفریس آغاز شد و با تکمیل صدها پروژه از جمله پل داروپخش، ورودیهای جدید شورابیل و کمربندی چهارخطه آن به پیش رفت.

این شهر با همدلی مردم و مسئولان چشم امید به آینده ای روشن تر دارد. حتی اگر جبر اقتصادی زمانه سرعت حرکت را کند کند، اردبیل ما بنای باز ایستادن ندارد و با اجرای مرحله #دوم پروژه های شهر انسان محور، پیوسته رو به جلو پیشروی خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up