مدیرکل میراث فرهنگی،‌گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تعامل همه جانبه میراث فرهنگی و بنیاد علوی درسال‌های اخیر مشهود و ملموس بوده است.

نادر فلاحی

 

نادر فلاحی در جلسه با رئیس بنیاد علوی در گرمی اظهار داشت: حضور بنیاد علوی در گرمی به عنوان یک پیشران و کمک برای رشد مناطق کم برخوردار تاثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه تعامل میراث فرهنگی با این بنیاد در سال های اخیر نیز مشهود و ملموس بوده است، افزود: شناسایی روستاهای دارای قابلیت، برگزاری دوره‌های هویت شناسی، آموزش و توانمندسازی فعالان گردشگری، برگزاری دوره های تربیت راهنمایان گردشگری، برگزاری تورهای آشناسازی، برندسازی، تبلیغات، مستندسازی، راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی و سایر اقدامات مهم انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،‌گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: اقدامات انجام گرفته باید با کمیت و کیفیت بیشتری در روزهای پیش رو انجام گیرد.

فلاحی به اشتغال‌زایی توسط شاخه‌های گردشگری اشاره کرد و گفت: با شناسایی، ایجاد و احیا جاذبه های گردشگری میتوان منویات رهبر انقلاب را در راستای ایجاد اشتغال، مانع‌زدایی و پشتیبانی اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه تکمیل موزه باستان‌شناسی و موزه عشایری گرمی با همکاری بنیاد علوی بهره‌برداری می‌شود، افزود: تولید محتوای تبلیغاتی برای گردشگری نیز با مشارکت بنیاد علوی در حال انجام است‌.

علی قیطانی، رئیس بنیاد علوی گرمی، تشکر و قدردانی خود را از فعالیت‌ها و عملکرد مجموعه میراث فرهنگی و علی‌الخصوص مدیرکل اعلام‌کرد و گفت: برای رفع موانع و ایجاد اشتغال و پشتیبانی از مردم، دوشادوش مدیر تلاشگر میراث فرهنگی خواهیم بود.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/51052