• شناسه خبر : 51142
  • تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1400 - 01:53

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به آسیب‌های شیوع کرونا به بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیان کرد: در این میان بیشترین آسیب این ویروس به بخش ورزش استان بوده است.

باشگاه ورزشی

سجاد انوشیروانی روز پنجشنبه در نشست بررسی مسائل ورزش شهرستان نیر افزود: در میان بخش‌های مختلف، ورزش و گردشگری بیشترین آسیب را ار کرونا دیده‌اند زیرا این دو بخش با بیشترین تعطیلی مواجه بوده‌اند.

وی بیان کرد: باشگاه‌داران از زمان شیوع این ویروس به دلیل تعطیلی، متحمل خسارات مالی زیادی شده‌اند که حتی تسهیلات بانکی ارایه شده نیز پاسخگوی آسیب‌های وارده نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: این اداره کل تمایلی به تعطیلی باشگاه‌های ورزشی ندارد اما برای حفظ سلامت ورزشکاران، مربیان و حتی باشگاه‌داران مجبور به این کار است و از فعالان در این عرصه نیز تقاضا می‌شود نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی حساتس باشند و در غیر این صورت بر اساس قانون و مقررات با آنها رفتار خواهد شد.

انوشیروانی طولانی شدن پروژه‌های عمرانی ورزشی و کمبود بودجه را معضل شدید ورزش استان اعلام کرد و افزود: برای جبران کمبودها علاوه بر استفاده از تمام فرصت‌ها، باید ظرفیت‌های جدید ایجاد کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به پروژه‌های ورزشی شهرستان نیر گفت: عملیات احداث خوابگاه ورزشی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد مدتهاست که بلاتکلیف مانده بود که بعداز اختصاص اعتبار عملیات اجرائی ‌آن ظرف مدت یک‌ماه آینده شروع خواهد شد.

وی افزود:برای تعمیرسالن ورزشی شهرکورائیم هم ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته و نیاز به اعتبار دیگر برای تکمیل آن است.

شجاع اقبالی فرماندار شهرستان نیر هم با اشاره به این مطلب که این شهرستان همه ساله میزبان تیم‌های لیگ برتری فوتبال برای برگزاری اردوهای آماده سازی می‌باشد به اهمیت تکمیل خوابگاه ورزشی در راستای اسکان تیم‌ها اشاره کرد و خواستارتسریع در اجرای آن شد.

اقبالی اظهار کرد: احداث خوابگاه ورزشی در این شهرستان از مهمترین اقدامات برای توسعه و پیشرفت ورزش شهرستان است و با تکمیل آن می‌توان اردوها و رقابت تیم‌های مهم ورزشی کشور را در نیر میزبانی کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان نیر ۳۲ هیات ورزشی دارد که از این تعداد ۱۶ هیئت فعال هستند افزود: هیات های ورزشی نیر از لحاظ اعتبارات لازم با کمبود مواجه هستند و امیدواریم مسئولان ورزشی استان در این زمینه پیگیری لازم را داشته باشند.

شهرستان نیر به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع مناسب از سطح دریا و واقع شدن در دامنه های کوه سبلان ، شرایط آب و هوایی مناسبی را برای تمرینات بدنسازی و برپایی اردوی آمادگی تیم های ورزشی دارد و به ویژه در فصل تابستان پذیرای تیم های مختلف ورزشی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up