• شناسه خبر : 51287
  • تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400 - 11:26

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۱۰۰ دستگاه کامیون در استان تولید شده که پس از مراحل تست، تا اواخر خرداد یا اوایل تیرماه وارد بازار خواهد شد.

اشتغال

رامین صادقی از احیای چشمگیر واحدهای راکد در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال جهش تولید برخی الزامات در ۷ محور در قالب ۴۰ برنامه به وزارت صمت محول شد که در حوزه استانی آن طی جلسات متعدد و ایجاد کارگروه‌های استانی، مصوباتی در راستای اجرای این برنامه‌ها در استان اتخاذ شد.

وی افزود:احیای واحدهای راکد تولیدی، به بهره برداری رساندن واحدهای ایجابی، افزایش صادرات، جایگزینی واردات با تولید محصولات صنعتی و ایجاد اشتغال جزو خروجی های مهم مصوبات استانی و کارگروه های تخصصی بود.

وی در پاسخ به اینکه علی رغم احداث فاز اول کامیون سازی در مشگین شهر، چرا تولید کامیون در استان انجام نشد، بیان کرد: فاز یک کامیون سازی در مشگین شهر که توسط رئیس جمهوری افتتاح شده بود و قرار بود ۳۰ درصد قطعات آن در داخل و ۸۰ در صد قطعات از خارج از کشور تامین شود، به علت تحریم و ایجاد مشکلات متعدد راکد ماند و متاسفانه تولید کامیون در این کارخانه انجام نشد.

رئیس سازمان صمت ادامه داد: خوشبختانه با ابتکار متولیان امر این کارخانه، در حال حاضر ۸۰ درصد قطعات در داخل کشور تامین می شود که با این جهش در زمینه تولید قطعات کامیون ۱۰۰ دستگاه کامیون تولید شده و در مرحله تست قرار دارد که امید است تا پایان خردادماه یا اوایل تیرماه سالجاری کامیون های تولید شده روانه بازار شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up