• شناسه خبر : 51302
  • تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400 - 02:23

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: شایسته نیست احداث سرویس‌های بهداشتی که وظیفه ذاتی شهرداری است، در قالب پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری دیده شود.

 

حسین افسانه

حسین افسانه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: سال‌هاست که ما در شهر اردبیل به ویژه در فصول گردشگری با کمبود سرویس‌های بهداشتی روبه‌رو هستیم که هم نیاز شهروندان و هم مسافران و میهمانانی است که به این شهر سفر می‌کنند.

وی احداث سرویس‌های بهداشتی مناسب و آبرومند را وظیفه ذاتی شهرداری اعلام کرد و گفت: نباید به دید انتفاعی به احداث سرویس‌های بهداشتی نگاه کنیم بلکه شهرداری موظف است سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان برای احداث سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر و مناطق مختلف هزینه کند تا از طریق این امر رضایت مردم فراهم آید.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل تصریح کرد: بهتر است احداث سرویس‌های بهداشتی از مجموعه پروژه‌های مشارکتی خارج شود چرا که مردم به صورت مستمر به احداث،‌ نگهداری و ارائه خدمات مناسب در قالب سرویس‌های بهداشتی نیاز دارند و این موضوع هیچ ارتباطی به اجرای پروژه‌های مشارکتی ندارد.

افسانه افزود: ما در بودجه سال ۱۴۰۰ نیز اعتبار لازم را برای احداث سرویس‌های بهداشتی در نظر گرفتیم که امیدواریم شهرداران مناطق با برآورد دقیق این نیاز را پاسخ داده و در حد وسع و توان دو تا سه سرویس بهداشتی را در طول سال اجرایی و عملیاتی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ساز و کار مشخص در این زمینه برای اجرای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده ولی متأسفانه شهرداری در برخی از مناطق عاجز از احداث سرویس بهداشتی است و این موضوع تأسف‌بار است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up