• شناسه خبر : 51306
  • تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1400 - 02:15

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: افزایش سهم شهرداری در پروژه های مشارکتی کار شاق وخارق العاده نیست و بهتر است سهم یکسان سرمایه گذار وشهرداری در اجرای پروژه‌های مشارکتی مدنظر قرار گیرد.

 

حسین افسانه

 

حسین افسانه؛ به احداث فاز سه بازار خشکبار اشاره کرد و ادامه داد: اجرای این پروژه مشارکتی در برنامه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده و ما هیچ مشکلی در انتخاب سرمایه‌گذار از طریق فراخوان و انتشار آگهی نداریم.

وی این فرآیند قانونی را بدون ایراد و اشکال ندانست و اضافه کرد: هر چند ایرادات و اشکالاتی در این فرآیند وجود دارد اما در صورت رسیدن به اهلیت و صلاحیت سرمایه‌گذار اجرای این پروژه‌های مشارکتی مشکلی نخواهد داشت.

عضو شورای شهر اردبیا بیان کرد: در احداث این پروژه‌ها تنها سرمایه و مسائل مادی نباید مورد توجه قرار گیرد بلکه شهرداری موظف است در اجرای این پروژه‌های سرمایه‌گذاری پیوستی از مستندات و مدارک لازم را در اجرای این پروژه‌ها به شورا ارائه کند تا ما نحوه کار و عقد قرارداد را مشاهده کرده و براساس آن تصمیم‌گیری کنیم.

افسانه ادامه داد: باید تعهدات طرفین و ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمانبندی اجرای پروژه به صورت دقیق در پیوست پروژه برای شورای شهر ارسال شود و بدون توضیح اضافی ما بتوانیم برآورد نهایی از فرآیند اجرای پروژه را داشته باشیم.

وی در ادامه اظهار کرد: این روال غلطی است که صحبت کردن عده‌ای را مخالف و مغایر منافع پروژه‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران قلمداد کنیم در حالی که ما نظرات کارشناسی را ارائه می‌کنیم و بر این باوریم پروژه سرمایه‌گذاری واقعی باید در تعیین سهم ۵۰ به ۵۰ در نظر گرفته شود تا سرمایه‌گذار نیز از محل اجرای آن متضرر نشود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل تصریح کرد: هر چند اجرای پروژه‌های مشارکتی به تناسب شرایط و نحوه اجرا وضعیتی متفاوت دارند اما بهتر است در اجرای پروژه‌ها حمایت جدی از سرمایه‌گذار انجام شده و حق و حقوق شهر نیز مراعات شود.

افسانه خاطر نشان کرد: بنده در زمان مسئولیت خود در شهرداری اردبیل فاز یک بازار خشکبار اردبیل را احداث کردم و افتخار می‌کنم که با همه پیگیری‌ها و تلاش‌ها زیرساخت‌های این پروژه اعم از برق، آب و گاز تأمین شده و به همین جهت امروز در اجرای فازهای جدید هیچ مشکلی وجود ندارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up