• شناسه خبر : 51339
  • تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1400 - 02:44

مدیر کل میراث فرهنکی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه خاندان جلیله موذن‌زاده، حق بزرگی بر گردن این مرز و بوم دارند، از ایجاد خانه‌موزه خاندان موذن زاده اردبیلی در ماه‌های آتی خبر داد.

 

نادر فلاحی

 

نادر فلاحی در بازدید از این بنای مهم‌ فرهنگی که سال گذشته ثبت ملی شده و امسال تملک شد اظهار داشت: این بنا سریعا مرمت و استحکام بنا خواهد شد تا موزه خانه موزه خاندان موذن‌زاده تشکیل شود.

وی با بیان اینکه خاندان جلیله موذن‌زاده، حق بزرگی بر گردن این مرز و بوم دارند تصریح کرد: نوای ملکوتی این بزرگواران و ندای توحیدی که در بانگ اذانشان نهفته بود‌ همواره جاری و ساری خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی افزود: حفظ و نگهداری مواریث فرهنگی اینچنینی که مایه تعالی جایگاه اردبیل در طول تاریخ شده اند، از وظایف ذاتی ماست که باید به نحو احسن انجام می گرفت.

فلاحی با اشاره به اینکه حفظ این بنا، که در طول ادوار، کانون فرهنگ‌سازی شده بود باید به صورتی فاخر انجام می گرفت، اذعان کرد: خانه‌موزه خاندان موذن‌زاده زیر نظر کارشناسان اداره کل به بهترین شکل طراحی و برای عموم بازگشایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: تملک این بنا با مساعدت و تلاش دکتر نیکزاد، نائب رئیس محترم مجلس و نگاه فرهنگی ایشان و پیگیری‌های مهندس حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up