• شناسه خبر : 51438
  • تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1400 - 02:43

استاندار اردبیل گفت: یکی از موضوعاتی که در این زمینه حائز اهمیت است توجه به بخش کشاورزی استان است که در حال حاضر توجه به مانع‌زدایی‌ها در این زمینه و منع خام‌فروشی‌ به استان‌ها و کشورهای دیگر است.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو امروز در بازدید از طرح‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی در اردبیل اظهار داشت: توسعه ظرفیت استان در صنایع تبدیلی و تکمیلی بسیار حائز اهمیت و اساسی است که درصدد هستیم این ظرفیت را از ۱۶۰ هزار تن به ۳۵۰ هزار تن برسانیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در این زمینه حائز اهمیت است توجه به بخش کشاورزی استان است که در حال حاضر توجه به مانع‌زدایی‌ها در این زمینه و منع خام‌فروشی‌ها یکی از اولویت‌های اساسی برای تحقق اهداف مورد نظر و استفاده از ظرفیت‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی در این حیطه است.

وی بیان کرد: ارائه تسهیلات به طرح‌های توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی به میزان ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که با مشارکت بخش خصوصی سالانه ۱۰۰ هزار تن دانه‌های روغنی در استان اردبیل احداث می‌شود که با تولید ظرفیت ۸۰ تن مراحل نهایی تا مهرماه امسال افتتاح می‌شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: یکی از برنامه‌های اساسی ایجاد صنایع تبدیلی به محصول سیب‌زمینی است که این موضوع می‌تواند در رفع مشکلات مورد نظر به ویژه سیب‌زمینی‌کاران می‌تواند مؤثر واقع شود که در این زمینه راه‌اندازی کارخانه تولید چیپس با ۸۹۰ تن در سال تولید و اشتغال‌زایی برای ۲۵۰ نفر در نظر گرفته شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up