• شناسه خبر : 51562
  • تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1400 - 12:26

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: رقیب اصلی وقف در شرایط کنونی هبه، صلح و نذورات است که به جد این امر ماندگار را تحت تأثیر قرار داده است.

مهدی ستوده

حجت‌الاسلام مهدی ستوده ظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه با توجه به وظیفه خطیر در صیانت از موقوفات تلاش می‌کند تا با اولویت عمل به نیات واقفان را به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرار دهد.

وی از وقف به عنوان مدیریت مال و ثروت بعد از گذر از این زندگی دنیوی و مادی دانست و تصریح کرد: عده‌ای برای سرمایه‌گذاری اخروی خود دست به عمل وقف می‌زنند تا بعد از مرگشان براساس نیات و اهدافی که دارند، عایدات امر خداپسندانه وقف نصیب آنها شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: اداره کل اوقاف در سطح استان و شهرستان‌ها در چند محور کارکرد و فعالیت‌های خود را به شکلی هدف‌گذاری کرده تا در خدمت واقفان بوده و نیت آنها به شکل صحیح به سرانجام برسد.

ستوده به تنوع خیرات و مبرات از وقف معنوی و مادی گرفته تا ملکی و سایر حوزه‌ها افزود: صرفا وقف مربوط به واگذاری ملک و یا ساختمان نیست بلکه برخی‌ها با صرف عمر خود در مسائل معنوی، تربیتی و آموزشی سعی می‌کنند کار ماندگاری انجام داده و به یک حسنه ماندگار دست بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: استان اردبیل جز استان‌های درجه سه در انجام عمل وقف است و هر چند موقوفات متعددی نداریم اما سعی و تلاشمان بر این بوده تا مردم را ترغیب و تشویق به این امر خداپسندانه کنیم.

ستوده به شناسایی شش هزار موقوفه و رقبه در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: اکثر موقوفات و رقبات در استان اردبیل شناسایی و سازماندهی شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up