• شناسه خبر : 51637
  • تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1400 - 01:13

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: از ظرفیت‌های بسیج در طرح‌های بشردوستانه و داوطلبانه امدادی جمعیت هلال احمر این استان از جمله اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی استفاده خواهد شد.

هلال احمر

عزت‌الله ضربی روز سه‌شنبه در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری با بسیج سازندگی اظهارکرد: آموزش همگانی اعضای بسیج و خانواده‌های آنها ، تربیت مربی از بین نیروهای بسیجی واجد شرایط و همکاری در برنامه‌های محرومیت‌زدایی و فعالیت‌های جهادی از دیگر زمینه‌های همکاری بر اساس این تفاهم‌نامه است.

وی ادامه داد: استفاده از نیروهای جمعیت هلال احمر در برنامه‌های بسیج، همکاری با کاروان‌های سلامت و جهادی، همکاری در جمع‌آوری مشارکت‌های مردمی، فراخوان جذب بسیجیان برای عضویت در جمعیت هلال احمر، هم‌افزایی و همکاری نیروهای بسیج و هلال احمر در حوادث و سوانح و ایجاد تاب‌آوری در جامعه برای کاهش آلام بشری تعهدات بسیج سازندگی در این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل اظهارکرد: تشکیل کارگروه مشترک استانی و شهرستانی، تولید محتواهای آموزشی و فرهنگی، انجام پروژه‌های داوطلبانه و بشردوستانه مشترک، انجام تمرینات مشترک امداد و نجات، تشکیل تیم‌های امداد و نجات و مسائلی از این دست هم جزو تفاهم‌های مشترک طرفین در این تفاهم‌نامه است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل هم در این جلسه با اشاره به اینکه حضور سفید و قرمزپوشان هلال احمر، آرامش‌بخش است، ادامه داد: فعالیت‌های هر ۲ سازمان به صورت داوطلبانه، برای مردم و از بطن مردم بوده که این امر در فعالیت‌های جهادی نیز مشهود است و انعقاد این تفاهم‌نامه برای پیشبرد اهداف انسان‌دوستانه مثمرثمر می‌باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up