• شناسه خبر : 51639
  • تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1400 - 02:46

شهردار اردبیل گفت: ۳ هزار تن قیر برای تأمین کارخانه‌های آسفالت شهرداری اردبیل به ارزش ۲۴ میلیارد تومان خریداری و ذخیره‌سازی می‌شود.

حمید لطف اللهیان

حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: با پشتیبانی مجموعه شورای شهر اردبیل در خرید تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز برای کارخانه آسفالت و سایر مجموعه‌ها، سعی داریم تا از فصل کاری به نفع عمران و آبادانی شهر بیشتر استفاده کنیم.

وی فصل کاری محدود اردبیل را با شرایط جوی متفاوت یادآور شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرداری اردبیل نقدینگی مورد نیاز برای خرید سه هزار تن قیر را نداشت، در رایزنی با شرکت نفت پاسارگاد و از طریق بورس نسبت به خرید قیر اقدام کردیم که البته این روند با چک سه ماهه و تضمین شش مورد از املاک شهرداری اتفاق افتاده است.

شهردار اردبیل قیر را محصول استراتژیک و تغییر قیمتی آن را در بازار بورس به روز اعلام کرد و گفت: هیچ شرکتی حاضر نیست با چک سه ماهه قیر عرضه کند اما با تلاشی که در یک ماه اخیر انجام دادیم، شرکت پاسارگاد را قانع کردیم تا نسبت به تأمین قیر مورد نیاز کارخانه آسفالت شهرداری اردبیل اقدام کند.

لطف‌اللهیان به قیمت بالای هر تن قیر به ارزش هشت میلیون تومان اعلام کرد و افزود: برای تهیه سه هزار تن قیر شهرداری ۲۴ میلیارد تومان منابع پرداخت خواهد کرد که این امر در قالب چک سه ماهه و با تضمین و تعهد ملکی انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: به هیچ وجه در این معامله سود دو درصد نیز محاسبه نشده و ما از فرصت به وجود آمده برای خرید قیر با روش مطمئن اقدام کردیم تا از فصل کاری به نفع عمران و آبادانی به ویژه آسفالت معابر و کوچه‌ها استفاده کنیم.

لطف‌اللهیان اضافه کرد: این معامله به نفع شهرداری است و قطعا در مهلت مقرر سعی و تلاشمان بر تأمین مبالغ چک خواهد بود تا شهرداری از بابت املاکی که تضمین داده، به مشکلاتی بر نخورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up