• شناسه خبر : 51725
  • تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1400 - 01:22

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: شهرداری اردبیل در تلاش است تا سرمایه گذارانی را در جهت بازیافت و بهره‌وری مطلوب از پسماند جذب کند.

زباله

دباغ عبداللهی اظهار کرد: زباله‌های تولید شده توسط شهروندان در اردبیل در شرایط قابل قبول از نظر زیست محیطی جمع آوری و در محل دفن دائم زباله شهر اردبیل دفن می‌شود و متوسط تولید زباله برای هر شهروند اردبیلی حدوداً ۶۰۰ گرم در روز است که این میزان بالاتر از متوسط کشوری نیست.

وی افزود: در رابطه با پسماندهای شهری، از سیاست‌های مورد توجه شهرداری اردبیل ابتداعاً تفکیک از مبداء است که در این باره اردبیل جزو معدود کلانشهرهای ایران به شمار می‌رود که با حمایت بخش خصوصی سامانه تفکیک از مبداء «پاکزی» از طریق اپلکیشن مذکور محقق شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اردبیل اذعان کرد: درخصوص بهره برداری از زباله به‌جای دفن آن، شهرداری اردبیل در سال‌های گذشته در قالب پکیج‌های سرمایه‌گذاری اقدام به انتشار فراخوان کرده و حتی در چند مورد تا عقد قرارداد هم پیش رفته اما متاسفانه به‌دلایل برخی شرایط خاص خارج از اراده شهرداری موضوع به نتیجه نرسیده است.

عبداللهی تاکید کرد: کماکان شهرداری اردبیل در جهت جذب سرمایه گذار در تلاش است تا به‌جای دفن زباله از روش‌های جایگزین برای پسماند شهری یا همان طلای کثیف برنامه ریزی کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up