• شناسه خبر : 51731
  • تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1400 - 01:39

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۳۶ مبتلای جدید ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری و ۴۵ بیمار نیز با بهبودی نسبی مرخص شدند.

آزمایش ویروس کرونا

شهرام حبیب‌زاده پیش‌ازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۳۶ بیمار جدید مبتلا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی افزود: از ۳۶ بیمار بستری‌شده جدید، ۲۰ نفر از اردبیل، ۴ نفر از پارس‌آباد، ۶ نفر از مشگین‌شهر، یک نفر از گرمی، یک نفر از نمین، یک نفر از کوثر و ۳ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: خوشبختانه ۴۵ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۲۶۷ نفر رسیده و از این تعداد ۵۸ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های گرمی، بیله‌سوار، نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: در حال حاضر اصلی‌ترین عامل پیشگیری از انتقال کرونا، استفاده از ماسک است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up