• شناسه خبر : 51797
  • تاریخ انتشار : 02 خرداد 1400 - 04:33

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار خلخال گفت: قطعی‌های ناگهانی برق و اعمال خاموشی‌های بدون اطلاع قبلی ، خسارات جبران‌ناپذیری به واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان وارد کرده است.

دکل برق

مسعود یگانه روز یکشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران خلخال افزود: در حالی که گروه‌های مختلف اجتماعی از جمله قشر بزرگ دانش‌آموزی و دانشجویی به لحاظ واقع شدن در فصل امتحانات از اعمال خاموشی غیرمنتظره بشدت گلایه‌مند هستند ،قطعی‌های ناگهانی ، طولانی مدت و بدون اطلاع قبلی برق موجب وارد شدن خسارت سنگین مالی به صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی با وضعیت نه چندان مناسب اقتصادی شده است.

وی اظهارکرد: قطعی برق بیش از پنج ساعته برق در نوبت صبح و ادامه قطعی‌های مکرر در نوبت بعد از ظهر روز گذشته موجب وارد شدن خسارت به تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی این شهرستان شده و همه برنامه‌های امتحانی دانش‌آموزان و دانشجویان را مختل کرد.

معاون فرماندار خلخال بیان کرد: بر اساس قول مسئولان شرکت توزیع برق استان اردبیل قرار بود از روز چهارشنبه هفته گذشته به بعد و برای رعایت حال قشر در حال تحصیل در برق قطع نشود ولی قطعی برق در چند نوبت در ۲ روز گذشته موجب نارضایتی مردم در این فصل حساس و زمان برگزاری امتخانات پایان سال تحصیلی شد.

او افزود: با توجه به برقی بودن سیستم شبکه آبرسانی خلخال قطعی طولانی مدت برق موجب خالی شدن مخازن ذخیره آب شرب این شهر شده و برای پرکردن دوباره این مخازن دست کم به ۱۲ ساعت زمان نیاز خواهد بود که در طول این مدت شهروندان با مشکل قطعی آب مواجه خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه اصرار مسئولان کشوری بر اطلاع‌رسانی بموقع از زمان خاموشی‌های سراسری برای پیشگیری از وارد شدن خسارت مالی به مردم است و شرکت برق باید پاسخگوی مردم باشد، گفت: تاکنون هیچ برنامه خاموشی به فرمانداری و یا ستاد مدیریت بحران خلخال اعلام نشده است.

وی اظهارکرد: اجرای طرح تعمیرات در شبکه برق‌رسانی از سوی اداره برق خلخال و همزمانی آن با افزایش شدت اعمال خاموشی‌های سراسری مشکل قطعی برق را دوچندان کرده و تا زمان پایان امتحانات خردادماه اداره برق این شهرستان تعمیرات و قطعی برق ناشی از این کار متوقف کند.

رئیس اداره برق خلخال نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم تامین امکانات جایگزین تامین برق ادارات حساس در زمان اعمال خاموشی‌ها گفت: به‌خاطر اهمیت مراکز درمانی ، ژنراتور برق بیمارستان امام خمینی (ره) سرویس‌دهی خواهد شد و اولویت سرویس‌دهی در زمان قطع برق با مراکز درمانی، آموزش و آب شرب است.

رسول زارع گفت: از امروز برنامه قطع برق به مردم شهرستان خلخال اعلام می‌شود که ادارات و مردم آمادگی لازم را برای سپری کردن این ایام با کمترین مشکل داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up