• شناسه خبر : 52328
  • تاریخ انتشار : 11 خرداد 1400 - 06:09

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ دولت دوازدهم عملکرد بسیار ضعیفی در بورس داشت، به طوری که به خاطر عدم مدیریت صحیح بازار سرمایه بسیاری از سهامداران که جزو مردم متوسط و متوسط به پایین بودند متضرر شدند.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی اظهار داشت: متأسفانه دولت دوازدهم عملکرد بسیار ضعیفی در بورس داشت، به طوری که به خاطر عدم مدیریت صحیح بازار سرمایه بسیاری از سهامداران که جزو مردم متوسط و متوسط به پایین بودند متضرر شدند.

وی بیان کرد: مجلس در این زمینه بارها دولت را برای پاسخگویی در ارتباط با وضعیت بورس به چالش کشاند، اما به خاطر روند مدیریتی دولت در این حوزه با مشکلات اساسی اقتصادی مواجه هستیم که نارضایتی و نگرانی مردم را دربردارد و نظارت مجلس بر عملکرد دولت نیز در این راستا با جدیت ادامه دارد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این که سهامداران حقیقی جزو دهک‌های میانی هستند، به خاطر عملکرد نادرست دولت در بورس اوراق بهادار ۵۰ تا ۶۰ درصد سرمایه خود را از دست داده‌اند و در حالی که عمر اندکی از این دولت باقی مانده اما هیچ عمل و اقدام قابل قبولی در این زمینه انجام نیافته است.

موسوی تصریح کرد: این اقدام اشتباه و نادرست دولت سبب شد تا بخش زیادی از اعتماد مردم به دولت از بین رفت و در حالی که انتظار سوددهی سهام خود را داشت، اما بالعکس به خاطر عملکردهای نادرست سرمایه خود را از دست داده و به صورت قابل توجهی متضرر شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up