• شناسه خبر : 52633
  • تاریخ انتشار : 19 خرداد 1400 - 01:06

تا پایان عمر خدمت دولت تدبیر و امید، ۹۱۷ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی احداث و بهسازی خواهد شد.

 

دولت تدبیر و امید در هشت سال گذشته، دستاوردهای بیشماری در حوزه حمل‌ونقل زمینی داشته است که از آن جمله می‌توان به توسعه بزرگراه‌های کشور اشاره کرد. در این دولت، حدود ۸ هزار کیلومتر بزرگراه در کشور احداث شده که این به آن معناست که ۶۰ درصد از کل بزرگراه‌های کشور، در دولت‌های یازدهم و دوازدهم احداث شده است.

با این وجود، آهنگ احداث بزرگراه در دولت تدبیر و امید، حتی در ماه‌‌های پایانی دولت نیز قصد کند شدن ندارد و جهاد ساخت بزرگراه کماکان ادامه دارد. به طوریکه تا پایان دولت، ۹۱۷ کیلومتر بزرگراه دیگر تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهد رسید. در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰، ۴۰ پروژه ساخت و بهسازی بزرگراه در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در جریان بوده است که بخش مهمی از این پروژه‌ها در ماه‌های اردیبهشت و خرداد به اتمام رسیده و بخشی دیگر نیز در تیرماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

از جمله پروژه‌های احداث بزرگراه در کشور که در تیرماه به اتمام می‌رسد، می‌توان به احداث ۲۰ کیلومتر راه اصلی میانه – میاندوآب، فیروزآباد – آق کند، رضوانشهر -خلخال و فیروزآباد- خلخال اشاره کرد. احداث بزرگراه انزلی – رشت -لاهیجان – بابلسر – بابل، آمل -محمودآباد و ساری – بهشهر، تیران- سامان- چالشتر، بزرگراه شهرکرد- بن – داران، بزرگراه اهر-تبریز، راه اصلی دشت ارژن – کازرون، لار- کهورستان، لار-بستک، لار- جهرم، گزبلند – احمدی – برازجان،فیروزآباد -جم ، سوریان – هرابرجان – هرات وهرات به شهر بابک، راه اصلی سنگر-سیاهکل، راه اصلی مهاجران -توره – بروجرد -خرم آباد – پل زال ، سه راهی فولاد -ملاثانی به جاده اهواز – اندیمشک وکمربندی اراک و مسیر امامزاده محسن و آب شینه – درزالفودو،همدان-ابرو و همچنین بهسازی راه اصلی هراز، راه اصلی کرمان بافت و محور کرمان – دیهوک، راه اصلی ایذه – باغملک – هفتگل – نمره یک – قبرسید ،رامهرمز – نمره یک ،کنار گذرهای شوشتر و دزفول و محور کارون ۳ – دشت ایذه، راه اصلی اهواز – رامهرمز -بهبهان، ماهشهر – هندیجان – دیلم، دارخوین – شادگان – خوردورق و واریانت تنگ فنی و راه اصلی ساری -کیاسر -سمنان و دامغان -معلمان -جندق -چوپانان – اردکان و طرود- شاهرود از جمله پروژه‌هایی است که در تیرماه به اتمام خواهد رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up