مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: در چند ماه آینده بساط کشتارهای غیرمجاز در سطح استان برچیده می‌شود.

کشتارگاه

بهلول تکلوی، مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی اداره کل دامپزشکی استان با بیان اینکه با هماهنگی دستگاه قضایی و تعامل و هم افزایی دستگاه‌های بین بخشی مبارزه بی امان با کشتار غیر مجاز در سطح استان آغاز شده است گفت: در چند ماه آینده بساط کشتار‌های غیر مجاز در استان برچیده می‌شود و در این راستا شاهد نتایج ملموسی خواهیم بود.

او افزود: دامپزشکی بر خلاف کالبد کوچک و نحیفی که دارد حرفه‌ای متنوع با حوزه عملکردی و اثر گذاری بسیار وسیع و گسترده است و از راه‌های مختلف در سلامت، اقتصاد و پیشرفت جامعه تاثیر گذار است.

مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل با تاکید بر اینکه یکی از محوری‌ترین فعالیت‌های دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی جامعه است بیان کرد: در این راستا از ابتدای امسال ۸ هزارو ۷۳۵ مورد بازدید بهداشتی از مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی بعمل آمده و در مجموع ۲۷ هزارو ۱۳۸ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی آلوده، غیر بهداشتی و تاریخ منقضی کشف و ضبط شده است.

تکلوی در عین حال از ارجاع ۶۰ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی و پلمب ۴۵ واحد متخلف حوزه سلامت و امنیت غذایی جامعه در این مدت خبر داد و گفت: با اجرای طرح‌های مختلف نظارتی با متخلفین این حوزه بدون مماشات برخورد می‌کنیم.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/52700