مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل با اشاره به رصد تغییر کاربری اراضی گردشگری در این استان گفت: تغییر کاربری اراضی از گردشگری به سایر کاربری‌ها باید بر اساس قوانین و منطبق بر آیین‌نامه ابلاغی انجام شود.

نادر فلاحی روز پنجشنبه در جلسه بررسی تغییر کاربری اراضی و طرح‌های مطروحه در کمیسیون ماده پنج اظهارکرد: تغییر کاربری‌ها باید مطابق با نص صریح قانون و بدون ذره‌ای تفسیر به مطلوب اجرا شود.

وی به ضرورت توجه به حفظ خط آسمان اشاره کرد و افزود: شهرهای ما دارای نعمتی به زیبایی و شکوه سبلان هستند که بناهای در حال ساخت باید طوری طراحی شوند که مانعی برای دید مستقیم آن موهبت نباشند.

فلاحی بیان کرد: خط آسمان یک شهر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در شکل‌گیری سیمای شهر مطرح است که به محل برخورد خطوط فوقانی ساختمان‌ها با خط افق اطلاق می‌شود و باید منظم، هماهنگ و به‌صورتی پیوسته متضمن ایجاد ارتباط بصری و هدایت چشم به سمت عناصر شاخص شهر باشد.

مدیرکل‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با تاکید بر حساسیت شهر سرعین در حوزه گردشگری، از اقدامات خودسر و ناهماهنگ برخی ادارات و اشخاص انتقاد کرده و نسبت به اقدامات آتی هشدار داد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/52702