معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: متاسفانه سرانه استفاده از ماسک بهداشتی در اردبیل با کاهش چشمگیر به ۴۰ درصد در کل استان رسیده و این موضوع بسیار نگران‌کننده است.

بیمار کرونا

بابک نخستین ضمن ابراز نگرانی از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان اردبیل اظهار کرد: با اذعان به کاهش آمار مبتلایان به کرونا در استان اردبیل و کاهش چشمگیر شیوع این بیماری در منطقه مردم باید همچنان نسبت به رعایت پروتکل‌ها پایبند بوده و با پرهیز از حضور در تجمعات و معابر عمومی به شیوع گسترده و خیز دوباره این بیماری دامن نزنند.

وی از کاهش ۴۰ درصد مصرف ماسک در استان خبر داد و افزود: استفاده از ماسک در تمامی معابر به ویژه در اماکن شلوغ و پرتردد ضروری و الزامی است و مردم باید نسبت به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در تمامی گروه‌های سنی اهتمام و همت ویژه‌ای داشته باشند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: بعد از اتمام انتخابات و تجمعات در ستادهای انتخاباتی شیوع دوباره بیماری کرونا دور از انتظار نیست و امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها در طول این چند هفته اخیر شاهد این خطر و شیوع جدی دوباره این بیماری در استان نباشیم.

نخستین همچنین به واکسیناسیون کرونا در اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: روند واکسیناسیون افراد در رده‌های سنی بالا در استان همچنان با نظم خاصی ادامه دارد و در صورت نیاز و درخواست جوامع هدف این واکسیناسیون برای دیگر رده‌های سنی نیز انجام می‌شود که سهمیه واکسن استان اردبیل در همین رابطه با برنامه ارسال و تزریق می‌شود.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/53055