شهردار پارس آباد مغان گفت: عملیات اجرایی طرح تفصیلی این شهر مرزی به زودی اجرایی می شود.

شهرداری پارس آباد

محبوب فروزنده ، شهردار پارس آباد در حاشیه جلسه طرح تفصیلی شهر که با حضور کارشناسان وزارت راه و شهرسازی و استانی گفت: با توجه به اینکه طرح تفصیلی به مدت دو دهه است که بلاتکلیف بوده بررسی ها و کارشناسی های لازم توسط کارشناسان شهرداری و استانی صورت گرفته و چندین جلسه در این خصوص با کارشناسان مربوطه صورت گرفته که بازدید امروز ماحصل آن جلسات است.

وی ادامه داد: با هدف عملیاتی کردن طرح مصوبه شورای عالی شهرسازی در نشستی با حضور کارشناسان وزارت راه و شهرسازی و کارشناسان استانی در فرمانداری پارس آباد جمع بندی و برنامه ریزی شد.

شهردار پارس آباد بیان کرد: طرح تفصیلی در واقع سندی است که به وسیله آن می توان مسیر حرکت شهر و نحوه استفاده از اراضی را جهت ساخت و ساز مشخص کرد.

فروزنده تصریح کرد: یکی از مشکلات و چالش های فراروی مردم در محدوده طرح تفصیلی شهر و عدم تعیین تکلیف نهایی طرح های شهری است.

وی از بازدید میدانی کارشناسان وزارت راه و شهرسازی از شهر پارس آباد خبر داد و گفت: امروز کارشناسان وزارت راه و شهرسازی و کارشناسان استانی به منظور بررسی میدانی طرح جامع شهری از شهر پارس آباد و محلات آن بازدید کرده و جلسه ای به همین منظور در محل فرمانداری با حضور امامی فرماندار شهرستان و عیوض زاده رئیس شورای اسلامی شهر و عبداللهی دبیر شورای اسلامی شهر تشکیل شد.

فرماندار پارس آباد نیز با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهر پارس آباد بر تصویب طرح تفصیلی تاکید کرد.

ابراهیم امامی افزود: با توجه به اینکه ما مسئولان امانتدار نسل آینده هستیم باید در امورات دقت نظر کافی داشته و همه جوانب را در نظر بگیریم و اجازه ندهیم حقوق شهروندی و شهرداری ضایع شود.

در ادامه دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر پارس آباد نیز ضمن تقدیر و قدردانی از حضور کارشناسان وزارت راه و شهرسازی و کارشناسان استانی با توضیح از وضعیت شهر، بر تصویب طرح تفصیلی شهر در شورای عالی راه و شهرسازی تاکید کردند.

حاتمی به نمایندگی از طرف کارشناسان ضمن ارزیابی مثبت طرح، در خصوص تصویب طرح تفصیلی در شورای عالی راه و شهرسازی قول مساعد داد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/53199