استاندار اردبیل گفت: یکی از برنامه‌های اساسی در استان اردبیل تقویت شبکه انتقال برق برای افزایش قابلیت اطمینان شبکه است که به همین منظور زیرساخت‌های لازم برای رفع مشکلات صنعتی و کشاورزی فراهم شده است.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو پیش از ظهر امروز در بازدید از برخی پروژه‌های در حال اجرای شهرستان خلخال اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اساسی در استان اردبیل تقویت شبکه انتقال برق برای افزایش قابلیت اطمینان شبکه است که به همین منظور زیرساخت‌های لازم برای رفع مشکلات صنعتی و کشاورزی فراهم شده است.

وی با اشاره به این که کاهش قطعی برق اولویت اساسی ما است، بیان کرد: برطرف‌سازی مشکلات افت ولتاژ و نوسانات برق و نیز احداث سدهای بزرگ و ایجاد نیروگاه‌های متعدد در استان اردبیل جزو برنامه‌های اساسی است که به همین منظور افق روشنی در انتظار آینده استان خواهد بود.

استاندار اردبیل بیان کرد: طرح‌های ماندگاری در وزارت نیرو اجرا شده و طرح‌های آب و برق استان اردبیل نیز با روند خوبی در حال اجراست که با تامین اعتبارات و نیز نظارت‌های مستمر مشکلات موجود در این زمینه برطرف‌سازی شده و برای تأمین انرژی آب و برق استان اقدامات لازم اجرا خواهد شد.

بهنامجو تصریح کرد: تامین اعتبار برای ادامه عملیات اجرایی سد عمارتبا هدف  تامین انرژی آب و برق این استان از سوی وزارت نیرو است که به همین منظور نیروگاه‌هایی به صورت پنل‌های خورشیدی در آینده برق پایدار بخش صنعت و کشاورزی تا حدودی حل می‌شود.

وی اظهار کرد: جهش صنعت گردشگری و برنامه‌ریزی برای مهاجرت معکوس اولویت اساسی است که به همین منظور تمهیدات لازم به عمل آمده و می‌تواند در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون شود.

 

  پرینت

https://shahrkhan.ir/53201