معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در راستای معرفی توانمندی‌ها و افزایش صادرات استان به کشور‌های همجوار نشست مشترک هیات تجاری برگزار شد.

بهزاد مهدوی، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در نشست مشترک هیات تجاری استان اردبیل با سرکنسولگری کشور‌های ترکیه و جمهوری آذربایجان که به صورت جداگانه در شهر تبریز و به همت شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل برگزار گردید گفت: هیات اعزامی استان اردبیل در این دیدار‌ها متشکل از جمعی از صنایع و واحد‌های تولیدی صادرات گرای استان بودند که در این نشست‌ها تلاش شد تا ضمن معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان، راه‌های افزایش صادرات استان به این دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.

او با بیان اینکه در این دیدارها، هیات تجاری به تشریح روند تولیدات استان پرداختند تصریح کرد: در این دیدارها، از سرکنسولگری‌های هر دو طرف دعوت شد تا به منظور آشنایی نزدیک از ظرفیت‌ها و توانایی‌های صنایع، به استان اردبیل سفر نمایند که این موضوع مورد موافقت سرکنسولگری‌های هر دو طرف واقع گردید.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: یکی از موضوع‌های مورد بحث در نشست مشترک با سرکنسولگری کشور جمهوری آذربایجان، پیگیری ایجاد شهرک مرزی مشترک بود که مقرر گردید تا طرف آذری نسبت به پیگیری موضوع از کشور خود اقدام نماید.

مهدوی افزود: هدف از این دیدار‌ها و نشست ها، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تولیدی استان به کشور‌های همجوار و هدف است که به منظور افزایش سهم صادرات استان به این کشور‌ها انجام می‌شود.

او ادامه داد: برای حمایت از صنایع کوچک، بسته‌های مختلفی از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی ارائه می‌گردد که حمایت از برگزاری این نشست‌ها و حمایت از حضور واحد‌های تولیدی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی نیز یکی از این نوع حمایت‌ها می‌باشد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/53207