روند نسبتا پایدار شیوع کرونا در استان اردبیل با بستری ۲۵ نفر در مراکز درمانی استان طی شبانه روز گذشته ادامه یافت.

آزمایش ویروس کرونا

بر اساس اعلام دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل، با این تعداد بستری جدید شمار بستری‌های ویروس کرونا در استان به۱۴۳ نفر رسید که از این تعداد ۳۹ نفر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین در این مدت ۲۳ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان ترخیص شدند.

دکتر شهرام حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل روز پنجشنبه گفت: طی شبانه‌روز گذشته یک نفر دیگر از مبتلایان کرونا در استان اردبیل جان باخته و شمار جانباختگان این ویروس به یک هزار و۸۲۳ نفر افزایش یافت.

وی بیان کرد: هم اکنون در استان اردبیل، شهرستان‌های پارس‌آباد، گرمی، کوثر، نیر، سرعین، نمین، اصلاندوز، خلخال و بیله‌سوار در وضعیت زرد و شهرستان‌های مشگین‌شهر و اردبیل در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

او وضعیت کاهشی شیوع کرونا در این استان را همچنان شکننده عنوان کرد و افزود: در صورت بی‌توجهی شهروندان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، احتمال صعودی شدن دوباره شیوع کرونا در استان وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به کم شدن بار مراجعه بیماران کرونایی به مراکز درمانی استان در چند روز اخیر اضافه کرد: مراکز درمانی استان آماده پذیرش و بستری بیماران مبتلا به کرونا هستند.

دکتر حبیب‌زاده خواستار تعطیلی سفرهای غیرضروری و همه دورهمی‌ها مانند شب نشینی، عروسی و مراسم دید و بازدید جمعی شد و گفت: برای مهار این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت سفت و سخت ضروری است و هر تجمع ضروری حتما باید با زمان بسیار کم و رعایت فاصله ۲ تا سه متری برگزار شود.

وی برگزاری هر گونه تجمع را موجب افزایش شمار مبتلایان کرونا عنوان و اضافه کرد: مهم‌ترین خطر در روزهای آینده، برگزاری مراسم عروسی و سفر شهروندان است و باید این مساله فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شود.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/53213