مردم با آگاهی از شدت این ویروس منحوس و با عدم توجه به پروتکل‌ها شرایط بروز موج پنجم کرونا را در استان فراهم آوردند و درصورت ادامه این روند مجبور به افزایش محدودیت‌ها هستیم.

 

بیمار کرونا

خبرنگار نسرین آذرکیش

این بلای خانماسوز که از لحظه شیوع در کشور جان هزاران نفر را گرفته و بسیاری از خانواده‌ها را عزادار کرده هست هنوز هم هنوز است پیشتازی می‌کند و مردم بی توجه به وجود این ویروس به گشت و گذار خود ادامه می‌دهند.

حدود یکسال از شیوع این ویروس در کشور و استان اردبیل می‌گذرد اما تاکنون مردم وجود این ویروس را جدی نگرفته‌اند و متاسفانه اردبیل وارد موج پنجم کرونا شده است و تعداد مبتلایان روز به روز در حال افزایش است.

‌مجبور به اعمال دوباره محدودیت‌ها هستیم

استاندار اردبیل عصر امروز در جلسه قرارگاه طرح شهید سلیمانی با اشاره به پر رنگ شدن وضعیت کرونایی برخی شهرستان‌ها اظهار داشت: به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم و ورود به وضعیت قرمز مجبور به اعمال دوباره محدودیت‌ها هستیم.

بهنام‌جو با بیان اینکه به جهت برگزاری دورهمی ها شاهد افزایش بیماری کرونا درسطح استان هستیم، تصریح کرد: تعداد افراد بستری در بیمارستان ۲۴۰ نفر و تعداد افراد قرنطینه در منازل که بشدت شاهد افزایش هستیم به ۲۹۰۰ نفر می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر اردبیل در وضعیت قرمز و شهرستان‌های پارس‌آبادو مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی بسر می‌برند که از مردم تقاضا داریم رعایت پروتکل ها را جدی بگیرند از برگزاری مراسم عزاداری و عروسی پرهیز شود.

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای محدودیت‌ها گفت: تا آخر این هفته تالارها با ظرفیت ۲۰ درصد به فعالیت خود ادامه خواهند داد اما از هفته دیگر تمامی فعالیت تالارها و برگزاری هرگونه تجمع ممنوع می‌باشد.

بهنام‌جو همچنین با اشاره به نزدیکی به ماه محرم و برگزاری مراسم عزارداری افزود: به جهت اینکه در فضای باز انتقال ویروس کرونا کاهش پیدا می‌کنداجرای مراسم و عزاداری در این ایام با رعایت فاصله ۲ متری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز اجرا خواهد شد.

وی در پایان به انجام واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ سال در استان اشاره کرد و افزود: امیدواریم با رعایت و دقت بیشتر در رعایت پروتکل‌‌ها بتوانیم آثار زیان‌‌بار این بیماری را کاهش دهیم و با توجه به انجام واکسیناسیون و تولید داخلی واکسن بصورت وسیع از اواخر شهریور شاهد واکسیناسون تمامی استان و کشور خواهیم بود.

امید داریم مردم با جدی گرفتن ویروس و رعایت پروتکل‌ها و عدم برگزاری تجمع‌ها در کاهش آمار مبتلایان یاریگر مدافعان سلامت باشند.

 

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54027