مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی استان اردبیل گفت: بزرگترین مجتمع آبدرمانی استان دهه فجر۱۴۰۰ افتتاح می‌شود.

 

 

نادر فلاحی در جلسه شورای اداری شهرستان نیر اظهار داشت: مجتمع تفریحی مروارید آزادی، بزرگترین مجموعه آبدرمانی استان طبق حمایت‌ها و همکاری‌ها و قول مساعد سرمایه‌گذار، تا دهه فجر۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.

وی افزود: زیرساخت‌های مورد نیاز این مجموعه اجرا و یک واحد خدماتی در کنار سایت این طرح در حال عملیات داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با بیان اینکه پروژه‌هایی همچون بومگردی، هتل، تفریحی و اکوتوریسم در بولاغلار طراحی شده که آماده ارائه به سرمایه گذاران است، گفت: طرح جامع مطالعاتی گردشگری‌ منطقه نمونه بولاغلار نیر با تعیین دقیق حریم انهار و چشمه‌ها با دقت هرچه تمام‌تر بعد از ۱۴ سال انجام شده است.

فلاحی به پروژه‌ بوم‌گردی و سایت تفریحی روستای شیران اشاره کرد و افزود: در روستای کورعباسلو نیز هتلی ۳ستاره با ۷۵ درصد پیشرفت در حال عملیات عمرانی است، همچنین محوطه تفریحی سیری در حقیقت زمان نیز در این روستا با ۴۰ درصد پیشرفت در حال اجراست.

وی با تاکید بر اینکه آثار تاریخی، نشانه هویت هر منطقه و مایه جذب گردشگران است، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، پرونده ثبت جهانی کاروانسرای شاه عباسی آماده و به یونسکو ارسال شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به تبلیغات گسترده در حوزه معرفی قابلیت‌های گردشگری منطقه در رسانه‌ها، نمایشگاه‌ها اشاره کرد و تداوم این موضوع را با همت جمعی قلمداد کرد.

رئیس شورای شهر نیر ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل میراث فرهنگی استان، تصریح کرد: بعد از ۱۴ سال، با تلاش‌های او، طرح جامع گردشگری مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54043