شهردار اردبیل گفت: در راستای برنامه‌های گام دوم توسعه شهر اردبیل، سرانه ورزشی شهروندان اردبیل افزایش می‌یابد.

حمید لطف اللهیان

شهردار اردبیل در دیدار با مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان گفت: با همکاری و هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان و در راستای برنامه های گام دوم توسعه شهر اردبیل تلاش میکنیم تا ضمن تعیین تکلیف زمین های شهری با کاربری ورزشی و ایجاد مراکز و امکانات ورزشی بیشتر ، سرانه ورزشی شهروندان اردبیلی را افزایش دهیم .

لطف اللهیان افزود : از شاخص های مهم توسعه ؛ ایجاد نشاط و شادابی در جامعه است و قطعاً ورزش عامل مهمی برای تحقق این امر خواهد بود ، بنابراین شهرداری تلاش دارد تا با نیل به این مقصود، نیروی محرکه برای توسعه شهری را افزایش دهد.

شهردار اردبیل خاطرنشان کرد : حتی از زاویه امور دینی هم تاکیدات بسیاری بر انجام ورزش شده و در فرمایشات مقام معظم رهبری هم اهمیت ورزش مشهود است به همین جهت شهرداری اردبیل از چند سال قبل برنامه های ویژه ای در این خصوص تدارک دیده و تا کنون نیز پروژه های شاخصی در این زمینه انجام داده است .

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه تلاش می‌شود، طرح‌های ورزشی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد، افزود: سال گذشته سرانه ورزشی در این استان در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر افزایش یافته است.

انوشیروانی بیان کرد:  سرانه ورزشی استان به طور میانگین ۵۰ صدم متر مربع می باشد که با افتتاح و بهره برداری از سالن سرپوشیده دو ومیدانی علی دایی و زمین چمن مصنوعی خانگی در شهرستان اردبیل در سال گذشته سرانه ورزشی این شهرستان از ۲۴ صدم متر مربع به ۲۶ صدم متر مربع افزایش یافته است.

گفتنی است شهرداری اردبیل طی چند سال گذشته با استفاده از ظرفیت های دریاچه بزرگ شورابیل و ایجاد امکاناتی مانند رینگ اول مسیر سلامت ، مخصوص ورزش پیاده روی و مسیر ویژه دوچرخه سواری و اسکیت به طول بیش از ۷ کیلومتر؛ ( که سال گذشته و در پنجمین دوره جایزه جهانی خشت طلایی موفق به کسب مقام دوم برترین پروژه شهری شد ) ، ایجاد رینگ دوم مسیر سلامت و مسیر دوچرخه سواری به طول بیش از ۱۶ کیلومتر ( که در مراحل پایانی کار است ) و امضای تفاهم نامه با فدراسیون های ورزش های همگانی ، قایقرانی و کشتی ، برای پیشبرد امور ورزشی در اردبیل ؛ اقدامات قابل توجهی انجام داده است .

از دیگر اقدامات شهرداری اردبیل در سال های اخیر میتوان به ایجاد پیاده راه شهیدگاه ، پیاده راه بسیج و پیاده راه اسفریس ( عالی قاپو ) اشاره کرد که در کنار امکانات تفریحی و ورزشی مجموعه شورابیل ؛ این روزها مورد توجه و اقبال مردم واقع شده و شهروندان اردبیلی با استفاده از این امکانات، اوقات خوشی را به همراه خانواده در ایام گرم تابستان تجربه می کنند .

همچنین ساخت سالن سرپوشیده ورزشی با همکاری بخش خصوصی ، ایجاد زمین چمن مصنوعی و امکانات ورزشی در پارک ها و فضاهای سبز مناطق کم برخوردار شهر ، اجرای همایش پنجشنبه های ورزشی محلات با برنامه های متنوع ورزشی و همایش دوچرخه سواری بانوان با عنوان سه شنبه های بدون خودرو ، تدوین و اجرای منظم برنامه های ورزشی سالانه در سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری و نیز حمایت از رشته های ورزشی تحت پوشش از اقدامات مهم شهرداری اردبیل در سال های اخیر بوده که بنا به اذعان متخصصان امور ورزشی؛ نتایج بسیار مثبتی در پی داشته است .

خبرنگار: علیرضا یوسفی

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54128