با گسترش کرونای دلتا و قرار گرفتن استان اردبیل در وضعیت قرمز علوم پزشکی اردبیل از مشمولین دریافت واکسن جهت حضور برای ایمن‌سازی در مراکز بهداشت دعوت کردند.

آزمایش ویروس کرونا

 

 

با عدم رعایت موارد و توصیه های بهداشتی موج پنجم کرونا با سرعت سرایت‌پذیری بسیار زیادی در اردبیل در حال پیشروی است.

مسئولین هرروز توصیه‌های بهداشتی و رعایت پروتکل‌ها را به مردم گوشزد می‌کنند و خواستار رعایت هرچه بیشتر موازین بهداشتی هستند اما با توجه به فرا رسیدین تابستان و حضور اکثریت مسافران و گردشگران در این استان تعداد مبتلایان روزبه روز در حال گسترش است.

در چند روز پیش اخیر نیز وجود ویروس دلتای هندی در استان اردبیل تایید شد که با توجه به واگیرداری این ویروس مراقبت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی زیادی را می‌طلبد.

ناگفته نماند که مسئولین با گسترش دلتای هندی در استان محدودیت‌های کرونایی شدید‌تری بر استان وضع کردند.

در این رابطه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل در نشست قرارگاه کرونای استانی و گام پنجم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در محل سپاه حضرت عباس (ع) استان ضمن دعوت از مشمولین دریافت واکسن کرونا جهت ایمن سازی و مراجعه به مراکز واکسیناسیون در استان اظهار داشت: استان اردبیل شیب نسبتا کندی نسبت به سایر استان‌ها دارد.

شهرام حبیب‌زاده بیان کرد: استان‌های کرمان، سیستان وبلوچستان، هرمزگان، ایلام، گلستان، مازندران و تهران خیز بسیار تندی در شیوع بیماری کرونا با واریانت دلتای هندی دارند و انتظار می‌رود در هفته آینده استانهای دیگری وارد خیز صعودی شوند.

وی افزود: طبق اظهارات ستاد ملی کرونا هفته آینده واکسن کافی در کشور توزیع خواهد شد و لذا باید روند واکسینه شدن مردم در استان بیشتر شده و بصورت خیلی فعال تر ادامه یابد، بدین منظور تیم سیار دانشگاه هر روز از شهرستان‌ها بازدید و از نزدیک در روند واکسیناسیون قرار گرفته و مشکلات موجود را بررسی و برطرف خواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه مرکز تجمیعی سوم واکسیناسیون در شهر اردبیل فردا فعال می‌شود، افزود: طبق دستور وزیر بهداشت، در روزهای پنجشنبه و جمعه مراکز واکسیناسیون تجمیعی تعطیل نبوده و ارائه‌ خدمت خواهد شد.

حبیب زاده تصریح کرد: این خیز بسیار خطرناک بوده و مهمترین عامل پیشگیری علاوه بر درمان، واکسیناسیون هست. بنابراین اطلاع رسانی در خصوص ترغیب مردم جهت تزریق واکسن بسیار مهم و ضروری است.

با توجه به شیوع این بیماری و افزایش تعداد مبتلایان امید داریم مردم و مسافران توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و با حضور به موقع در مراکز درمانی و تزریق واکسن و رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی از بروز بیشتر و همه گیری این ویروس در استان پیشگیری کنند تا بیشتر از این شاهد از دست دادن عزیزانمان نباشیم.

 

خبرنگار نسرین آذرکیش

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54249