• شناسه خبر : 5426
  • تاریخ انتشار : 03 اردیبهشت 1398 - 07:31

به گزارش شهرخوان، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به بهره‌مندی هزار و ۲۳۶ روستای این استان از نعمت گاز گفت: با بهره‌برداری…

گاز رسانیبه گزارش شهرخوان، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به بهره‌مندی هزار و ۲۳۶ روستای این استان از نعمت گاز گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا پوشش ۹۸ درصدی را شاهد خواهیم بود.

به گزارش شهرخوان، فیروز خدایی در جلسه بررسی طرح‌های گازرسانی تصریح کرد: در حال حاضر تمامی ۲۹ شهر و یک هزار و ۲۳۶ روستای استان اردبیل گازدار بوده که این مقدار تمامی خانوارهای شهری و ۹۳ درصد از خانوار روستایی استان را شامل می‌شود که با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست اجرا این میزان به ۹۸ درصد ارتقا می‌یابد.

به گفته وی در سال گذشته بیش از هفت هزار و ۱۸۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز این شرکت نشت‌یابی شده است تا نواقص برطرف شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل هدف از انجام عملیات نشت یابی را شناسایی و ثبت نقاطی که نشتی گاز دارند و اطلاع رسانی آن به تیم‌های کنترل و رفع نشتی دانست و افزود: این فرآیند اجرایی جزو مهمترین فرآیندهای ارائه خدمات ایمن به مشتریان است.

فیروز خدایی

وی تصریح کرد: با شناسایی موارد نشتی توسط تیم‌های نشت‌یابی و ابلاغ موارد نشتی و مخاطره آمیز در اسرع وقت نسبت به بهره‌برداری ناحیه گازرسانی آغاز و با رفع نشتی در اسرع وقت به پایان می‌رسد.

خدایی با اشاره به اهمیت فرآیند نشت‌یابی در شناسایی و کنترل نقاط مخاطره آمیز یادآور شد: به منظور مطابقت فعالیت‌های شرکت با استانداردها و دستورالعمل‌های شرکت ملی گاز ایران، بازرسی‌هایی از پروژه‌های در حال اجرا، ایستگاه‌های تقلیل فشار و سیستم حفاظت کاتدی انجام شده و در سال گذشته حدود ۱۸۶ هزار انشعاب مورد نشت یابی قرار گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up