روند افزایش مبتلایان کرونا در استان اردبیل همچنان ادامه داشته و تعداد مناطق قرمز این استان از یک شهرستان به چهار شهرستان افزایش یافت.

پی سی آر کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت که پیش از این شهرستان‌ اردبیل قرمز بود و از امروز شهرستان‌های گرمی مغان ، مشگین شهر و خلخال هم در وضعیت قرمز قرار گرفتند، ضمن اینکه شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های نمین ،نیر ، سرعین، بیله‌سوار و کوثر در وضعیت زرد قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: موج پنجم کرونا به شمالغرب کشور از جمله استان اردبیل رسیده است و در روزهای آینده احتمالا تمام استان در وضعیت قرمز قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: در شبانه روز گذشته ۵۴ مبتلای جدید به کرونا در بیمارستانهای استان بستری شده‌اند و با این تعداد هم اکنون تعداد بستری‌ها به ۳۵۱ نفر رسیده است .

حبیب زاده با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۴۴ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان ترخیص شده‌اند ، اضافه کرد: ۶۲ نفر از بیماران کووید.۱۹ در بخش‌های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

او گفت: در شبانه‌روز گذشته با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان، مجموع جان‌باختگان کرونا در ۱۷ ماه گذشته در این استان به یک‌هزار و ۸۶۰ نفر رسید.

وی افزود: شمار بیماران بستری و سرپایی کووید.۱۹ در سطح استان به شدت در حال افزایش است و با توجه به شدت چرخه شیوع ویروس کرونا در استان اردبیل، حداقل ۹۰ درصد مردم، باید معتقد و عامل به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای توقف این فرایند باشند و این در حالی است که تنها ۴۰درصد مردم ماسک می‌زنند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54382