رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: بعید می‌دانم که مدارس در مهرماه امسال بازگشایی شود اما سعی داریم تا با ایمن‌سازی فضای تحصیل، دانشگاه‌های‌ علوم پزشکی را از مهرماه حضوری کنیم.

دانش آموز مدرسه

شهرام حبیب‌زاده اظهار کرد: ما با ویروس جهش یافته و وحشی دلتا روبه‌رو هستیم که شیوع آن شهر اردبیل را به رنگ قرمز درآورده و در سه شهر خلخال، پارس‌آباد و مشگین شهر نیز وضعیت نارنجی است.

وی به دوره نهفتگی کمتر و شیوع و فراگیری این بیماری به صورت سریع و خانوادگی اشاره کرد و گفت: علائم این بیماری آب ریزش، گلو درد و مشابه علائم سرماخوردگی است که در روزهای اخیر تنها در مدت ۲۴ ساعت شاهد بستری ۵۴ بیمار کرونایی بودیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل استاندارد بخش‌های بیمارستانی را در نگهداری از بیماران کرونایی ۲۸ تا ۳۲ تخت اعلام کرد و افزود: به دلیل افزایش بیماران کرونایی چندین بخش در بیمارستان‌های سبلان، امام رضا و حتی یک بخش را در بیمارستان بوعلی و یک بخش را در بیمارستان فاطمی برای پذیرش بیماران آماده کردیم.

حبیب‌زاده تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار در سطح استان ۳۵۱ بیمار بستری کرونایی داریم که ۶۲ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند و یک نفر فوتی نیز در ۲۴ ساعت گذشته به مجموع فوتی‌های کرونا در استان افزوده شده است.

وی تنها راه چاره در مقابله با ویروس جهش یافته دلتا را رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شستشوی مرتب دست، دوری از تجمعات و زدن ماسک اعلام کرد و ادامه داد: به نظر می‌رسد با حضور میهمانان و مسافران در اردبیل و شرایط خاص در برگزاری آئین‌های عروسی در این ایام و پایین آمدن رعایت پروتکل‌ها در کمتر از ۵۰ درصد شهروندان وضعیت بحرانی را در هفته‌های آینده در بیماری کرونا در سطح استان شاهد باشیم.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54386