رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات استان اردبیل گفت: نماز جمعه یکم مردادماه نماز جمعه در نقاط قرمز کرونایی بصورت محدود برگزار می‌شود.

نماز

 

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر نصیری با اشاره به حاکمیت شرایط قرمز کرونا در شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، خلخال و مشگین شهر اظهار داشت: شرایط برای شهرستان‌ها و نقاط قرمز به این شکل تشریح شده که نماز جمعه فردا یکم مردادماه در این نقاط نماز جمعه باید در فضای باز با زمان محدود و حضور حداکثر ۷۰ نفر برگزار شود که رعایت دستورالعمل‌هایی نظیر داشتن مهر و سجاده شخصی و رعایت فاصله اجتماعی ضروری است.

وی افزود: نماز جمعه با جمعیت بسیار محدود و کم، رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا و فاصله گذاری اجتماعی در شهرهای استان برگزار می‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات استان اردبیل با بیان اینکه اهمیت به ترویج برنامه‌ها و مباحث معنوی یک اولویت اساسی و مهم برای ماست، تصریح کرد: تمهیدات لازم برای برپایی فریضه واجب نماز در اردبیل اندیشیده شده و تمام سعی و تلاش ما برگزاری برنامه‌های معنوی و فرهنگی در استان اردبیل است.

نصیری بیان کرد: امیدواریم در سایه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط ستاد مقابله با کرونا بتوانیم نماز جمعه را به صورت جماعت و حضوری برگزار کرده و از فیض و برکات آن بهره‌مند شویم.

وی افزود: همکاری مردم مومن و ولایتمدار با مسئولان امر نقش مهمی در پیشگیری از شیوع کرونا و کاهش تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید- ۱۹ در استان دارد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54394