نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از کند بودن روند اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل انتقاد کرد و گفت: وزارت راه اهتمام جدی برای تسریع پروژه داشته باشد.

راه آهن

 

حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در حاشیه سفر معاونان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش‌های انجام شده جهت تامین بودجه مورد نیاز راه آهن اردبیل، از کند بودن روند اجرای پروژه انتقاد کرده و اظهار داشت: بودجه راه آهن مغان نیز در بودجه ۱۴۰۰ ردیف دار شده است و وزارت راه و شهرسازی باید با سرعت بیشتری جهت اتمام راه آهن اردبیل و شروع عملیات اجرایی راه آهن مغان اقدام کند، در امتداد آن وصل شدن به حوزه قفقاز می‌تواند تحولات مثبتی در اقتصاد استان پدید آورد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اقدامات خوبی در اختصاص اعتبارات و تسهیل عملیات اجرایی پروژه انجام شده است، افزود: با هماهنگی‌ها و مذاکرات صورت گرفته؛ ۱۰۰ کیلومتر ریل راه آهن به ارزش حدود ۴۰۰میلیارد تومان از طریق شرکت راه آهن کشور تامین خواهد شد.

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تمام تلاش مجمع نمایندگان و مسئولان استان این است که راه‌آهن میانه به اردبیل به شمال استان وصل شود.

موسوی تصریح کرد: اتمام پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه جزو اولویت‌های اصلی ما است و در ادامه اتصال این خط ریلی به پارس‌آباد می‌تواند استان اردبیل را از بن بست خارج کرده و کریدور شمال به جنوب کشور باشد.

وی افزود: متاسفانه این پروژه که از مطالبات اصلی مردم استان است ۲۰ سال است که مانده است و این پروژه برای ما بسیار حائز اهمیت است و دولت نیز مصمم به اتمام این پروژه است.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54395