استاندار اردبیل گفت: راندمان تولید در استان اردبیل افزایش می‌یابد.

اکبر بهنامجو

 

اکبر بهنام‌جو در جریان سفر به شهرستان پارس آباد با اشاره به راه‌اندازی صنایع تبدیلی کشاورزی پارس‌آباد در آینده‌ای نزدیک اظهار داشت: این شرکت در زمینی با مساحت۵ هکتار و ۹ هزار متر مربع و با هزینه کرد ۳۵۰ میلیارد تومان با همت شرکت کشت و صنعت گلدشت سبز در حال راه‌اندازی است که با بهره‌برداری از این مجموعه راندمان تولید در استان اردبیل افزایش می‌یابد.

وی روش‌های نوین برای افزایش راندمان تولید و توسعه را یادآور شد وافزود: گره‌گشایی از مشکلات سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان باید مورد توجه مسئولان و متولیان این پروژه‌ها قرار بگیرد و فراهم شدن تسهیلات لازم برای تسریع در تکمیل، تولید و راه‌اندازی صنایع و مراکز تولیدی و خدماتی مورد تاکید است.

استاندار اردبیل بیان کرد: زیر ساخت های لازم برای :بخش خصوصی در شهرک صنعتی پارس آباد توسط دولت انجام شده است که چند مجموعه در سطح استان برای صنایع تبدیلی سیب های درختی راه اندازی شده است و در چند فاز سرمایه گذار کارهای خود را پیش می برد که از جمله کنسانتره سیب است که در هفته های بعد آماده بهره برداری است و صنایع تبدیلی هلو و شلیل بعد از هفته دولت به بهره برداری می رسد و همچنین ۱۶هزار متر در فاز بعدی آماده می شود.

بهنام‌جو از خرید دستگاه‌های هسته‌گیر، ریزانه کردن و صنایع تبدیلی خبر داد و افزود: این دستگاه‌ها به زودی از گمرک بازرگان ترخیص می شود که با راه اندازی مجموعه کنسانتره سیب شاهد از بین رفتن سیب در هیچ کجای استان نخواهیم بود و بصورت مستقیم ۵۰۰نفر در این مجموعه شاغل می شوند.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاران باید با بهره‌گیری از علوم اقتصادی و تولیدی سعی کنند در زمینه فروش و صادرات با مشکل مواجه نشوند و ما نیز حمایت همه‌جانبه در راستای توسعه و پیشرفت طرح‌های اقتصادی مناطق مختلف بویژه در بحث صنایع تبدیلی خواهیم کرد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/54402