• شناسه خبر : 55851
  • تاریخ انتشار : 31 مرداد 1400 - 09:46

عکس پروفایل دختر جوان در تهران دردسر ساز شد.

پاشنه کفش دختر

عکس های برهنه دختران وقتی در فضای مجازی پخش می شود با این عکس های برهنه آبروی شان می رود. عکس های برهنه را افراد پلید و شیطان صفت منتشر می کنند. این بار عکس های برهنه دختر تهرانی توسط مردی که ادعا می کرد می خواهد با او ازدواج کند پخش شد . این دختر جوان وقتی عکس های برهنه اش پخش شد از این مرد پلید شکایت کرد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری مرد جوانی خبر داد که با سوءاستفاده از عکس پروفایل شهروندی قصد اخاذی از وی داشت.

سرهنگ “داود معظمی گودرزی” اظهار داشت: خانم جوانی به پلیس فتا پایتخت مراجعه و اظهار کرد، مدتی قبل در یکی از شبکه های اجتماعی تنها برای چند روز عکس های خودم را بعنوان عکس پروفایل بارگذاری کردم و مجددا بر داشتم. چند روز بعد شماره ای ناشناس عکسم را که ویرایش کرده بود و شماره تماسم را نیز در کنار تصویرم گذاشته بود برایم فرستاد و تهدید کرد اگر به او پول ندهم تصاویرم را پخش می کند.

وی عنوان کرد: کارشناسان متخصص پلیس فتا پایتخت برای شناسایی متهم اقدامات خود را آغاز کردند و پس از بررسی همه جوانب پرونده و بهره گیری از روش های علمی و تخصصی سایبری موفق شدند مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند.

رئیس پلیس فتا تهران ابراز کرد: کارشناسان این پلیس مخفیگاه متهم را در یکی از مناطق جنوبی تهران کشف و متهم را پس از هماهنگی های قضائی دستگیر کردند.

سرهنگ گودرزی به کاربران فضای مجازی تاکید کرد: هرگونه توهین، تهدید و انتشار اطلاعات خصوصی دیگران از جمله تصاویر شخصی در فضای مجازی جرم است و با مرتکبان این جرائم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی طبق قانون برخورد خواهد شد، همچنین شهروندان می توانند موارد مشکوک را از طریق تماس تلفنی با ۱۱۰ یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up