• شناسه خبر : 5588
  • تاریخ انتشار : 09 اردیبهشت 1398 - 01:14

فرماندار اردبیل گفتَ: مطالبات عمومی و تحقق طرح های عمران شهری بعنوان مهمترین وظیفه شوراهای اسلامی است که باید توسط اعضای آنها پیگیری شود.

81

به گزاش شهرخوان، جواد زنجانی در آیین گرامیداشت روز شوراها با بیان اینکه شوراهای شهر و روستا از دل مردم و برای تحقق مطالبات عمومی شکل گرفته اند، افزود: شوراها با رای مستقیم مردم انتخاب می شوند تا خواسته های آنها را تحقق بخشند.

وی حضور شوراها در جمع مردم برای شناسایی نیازهای اصلی را ضروری دانست و اظهار داشت: تعامل با سایر نهادهای دولتی و اجرایی برای شناسایی و نیز تحقق مطالبات از نکاتی است که شوراها باید مدنظر داشته باشند.

وی گفت: شوراهای شهر و روستا تمام اقدامات خود را باید به شهروندان و مردم گزارش دهند چراکه ذات شوراها پاسخگویی است.

زنجانی دستیابی به توسعه پایدار با ایجاد بسترهای سرمایه گذاری را از دیگر وظایف مهم شوراها برشمرد و افزود: توسعه عمرانی و اجتماعی باید اولویت شوراها باشد.

علیرضا پوستی رییس شورای شهر اردبیل نیز در این آیین تمرکززدایی از دولت و سپردن امور شهری به دست مردم را هدف شکل گیری شوراها دانست و گفت: برای رسیدن به این هدف قوانین شوراها در کشور باید بازنگری شود.

وی افزود: شورایی موفق است که بتواند ارتباط خوبی با مردم برقرار کرده و به مشکلات آنها رسیدگی کند.

علیرضا پوستی

پوستی بیان کرد: شورا باید با نخبگان جامعه هم ارتباط داشته باشد تا خواسته های آنان در ارتباط با توسعه شهری را شنیده و به مسئولان مربوطه انعکاس دهد.

رییس شورای شهر اردبیل تفویض اختیارات شوراها را ضروری خواند و گفت: برای افزایش اختیارت شوراها باید قوانین آن اصلاح شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up