• شناسه خبر : 5609
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 10:04

معاون درمان وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: اعتبارات مورد نیاز پروژه های بهداشتی و درمانی آغاز شده خلخال از سوی این وزارتخانه تامین خواهد شد.

مهندس-عمران-ساخت-پروژه

به گزارش شهرخوان، قاسم جان بابایی در آیین کلنگ زنی 2 پروژه بهداشتی و درمانی خلخال افزود: وزارت بهداشت و درمان همواره بر تامین اعتبارات پروژه هایی که در اجرای آنها از پیمانکاران توانمند استفاده شده و نیز اجرای طرح بر اساس برنامه زمان بندی شده باشد، تاکید دارد.

او اظهار داشت: بخشی از اعتبارات 2 پروژه جدید خلخال قبل از آغاز عملیات اجرایی از سوی وزارت بهداشت و درمان تامین و باقیمانده اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری آنها نیز در صورت داشتن پیشرفت فیزیکی مناسب و اجرای سریع با توجه به محدودیت های زمان کاری در این منطقه سردسیری تامین و در اختیار دانشکده علوم پزشکی این شهرستان قرار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: کار پروژه احداث پانسیون پزشکان متخصص در محوطه بیمارستان این شهر کار بسیار مناسبی برای حذف تردد پزشکان از مناطق مختلف شهر و دسترسی آسان آنها به بیماران بستری در این مرکز درمانی است.

ریییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی خلخال نیز در این آیین گفت: پروژه هایی که امروز کلنگ زنی شدند ،شامل احداث ساختمان مستقل اورژانس بیمارستان امام (ره) و ساختمان پانسیون پزشکان متخصص است.

دکتر علی اکبر شکارچی افزود: طرح توسعه فضای اورژانس با احداث یک دستگاه ساختمان 2 طبقه با زیربنای 2 هزار و 900 متر مربع شامل 23 تخت ، آزمایشگاه مستقل ، رادیولوژی و سونوگرافی است که برای اجرای آن 23 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت بهداشت و درمان تخصیص یافته و برای تکمیل آن نیز در مجموع 80 میلیارد ریال هزینه می شود.

او اظهارداشت: ساختمان پانسیون و اقامتگاه پزشکان متخصص نیز با زیربنای هزار و 100 متر مربع با پیش بینی هشت واحد و همچنین تامین هشت میلیارد ریال از مجموع 16 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این پروژه آغاز و در مدت 16 ماه اجرا و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

در جریان سفر معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به خلخال بهره برداری از ساختمان مرکز جامع سلامت شهری و روستایی شماره 2 شهر خلخال آغاز شد.

به گفته دکتر شکارچی ، برای عملیات اجرایی این پروژه با زیربنای 523 متر مربع 12 میلیارد ریال هزینه شده و با افتتاح آن بیش از 13 هزار نفر جمعیت شهری روستای این شهرستان از خدمات پزشکی ، مامایی ، پرستاری ، دندانپزشکی و سایر خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند می شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up