• شناسه خبر : 5611
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 10:31

نماینده مردم شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای ارتقای عملکرد اعضای شورا، اختیارات بیشتری برای این اعضا در مجلس تصویب شود.

رضا کریمی
به گزارش شهرخوان، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دهیاری ها و شهرداری های استان نیازمند ایجاد درآمد پایدار هستند.

به گزارش شهرخوان، رضا کریمی در همایش روسای شوراهای اسلامی شهرها ، بخشداری ها و اعضای شورای استان افزود: تمام دهیاری ها و شهرداری ها مصرف کننده بوده و هیچ درآمد پایداری ندارند و در آینده به دلیل جوابگو نبودن اعتبارات دولتی با مشکل مواجه خواهند شد.

وی بیان کرد: تمامی مدیران، فرمانداران، بخشداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر باید در راستای ایجاد درآمد پایدار تلاش کنند.

کریمی با اشاره به تعامل پارلمان محلی و ملی تقویت ارتباط بین این 2 را گامی مهم در راستای ارتقای تاثیرگذاری دانست.

صدیف بدری، دیگر نماینده مردم شهرستان های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: باید برای ارتقای عملکرد اعضای شورا، اختیارات بیشتری برای این اعضا در مجلس تصویب شود.

وی بیان کرد: اگر اعضای شورا مسئولیت قانونی نداشته باشند ، نمی توانند اقدامات بیشتری در راستای توسعه استان انجام دهند.

صدیف بدری

بدری با اشاره به اقدامات انجام گرفته در مجلس برای ایجاد درآمد پایدار شهرداری ها گفت: لایحه این طرح در سال 95 به مجلس رفت و در این خصوص سهم شهرداری ها از محل ارزش افزوده از 33 درصد به 50 درصد افزایش یافت.

وی به اختصاص قیر رایگان به شهرداری های کشور اشاره کرد و گفت: در سال جاری 6 هزار میلیارد تومان قیر رایگان در کشور مصوب شده و لازم است شهرداران استان نسبت به جذب سهمیه استان تلاش کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up