• شناسه خبر : 5641
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 11:33

شهردار اردبیل گفت: برای اولین بار تکنولوژی تولید کربن از زباله در اردبیل اجرایی خواهد شد که این پروژه در کارگروه پسماند و کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مورد بررسی قرار گرفته و ما با انجام مذاکره نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام می‌کنیم.

زباله

به گزارش شهرخوان، شهردار اردبیل گفت: با توجه به اهمیت ویژه جمع آوری و امحای زباله های شهری، شهرداری وظیفه دارد این دغدغه شهری را مدیریت کرده و امکانات لازم را برای امحای زباله ها فراهم کند.

سرمایه‌گذاری برای بازیافت زباله در شهر اردبیل

به گزارش شهرخوان، حمید لطف اللهیان در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر اردبیل اظهار داشت: شهرداری اردبیل در زمینه امحاء زباله ها در شهر اقدامات اصولی را دستور کار قرار داده و پیگیر فعالیت کارشناسی است.

وی به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار برای بازیافت زباله در شهر اردبیل اشاره و اظهار کرد: در سال‌های گذشته و با هدف تولید انرژی از زباله طرح‌های متعددی مورد بررسی قرار گرفت اما هیچ یک از آنها نتایج مشخصی به همراه نداشته است.

لطف‌اللهیان بیان کرد: ما باید هر چه سریعتر با جلب مشارکت سرمایه‌گذار به دغدغه شهروندان در این حوزه پایان داده و مدیریت شایسته‌ای را در این بخش شاهد باشیم.

1

وی سرانه تولید زباله را در شهر اردبیل بالاتر از میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: سرانه تولید زباله در اردبیل ۷۰۰ گرم است که این رقم در کشور به طور متوسط ۶۰۰ گرم می‌باشد که جا دارد شهروندان در تولید و دفن آن یک مدیریت صحیح و منطقی را داشته باشند.

اجرایی شدن تکنولوژی تولید کربن از زباله در اردبیل 

شهردار اردبیل در مورد روش سرمایه‌گذار جدید برای بازیافت زباله بیان کرد: برای اولین بار تکنولوژی تولید کربن از زباله در اردبیل اجرایی خواهد شد که این پروژه در کارگروه پسماند و کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مورد بررسی قرار گرفته و ما با انجام مذاکره نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام می‌کنیم.

لطف‌اللهیان تعهدات شهرداری را در اجرای این پروژه تامین زمین و تدارک برخی زیرساخت‌ها اعلام کرد و افزود: قرار شد استاندار اردبیل ۸۰ درصد منابع سرمایه‌گذاری را از طریق تسهیلات بانکی تامین کنند و ۲۰ درصد مابقی نیز برعهده سرمایه‌گذار است.

وی بیان کرد: سهم شهرداری در تحویل و تفکیک زباله و همچنین تولید کربن و سایر فرآورده‌ها مشخص است و امیدواریم اینشرکت سرمایه‌گذاری که با تکنولوژی جدید درصدد تفکیک و فرآوری زباله است بتواند به تمامی تعهدات خود عمل کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up