• شناسه خبر : 5643
  • تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1398 - 11:43

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: تصفیه خانه شهرستان پارس آباد با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی در مرحله نصب تاسیسات و تجهیزات فنی قرار دارد و دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

تصفیه خانه

به گزارش شهرخوان، فرامرز به نژاد در بازدید از تصفیه خانه بزرگ شهرستان پارس آباد مغان اظهار داشت: تصفیه خانه شهرستان پارس آباد با پیشرفت فیزیکی 98 درصدی در مرحله نصب تاسیسات و تجهیزات فنی قرار دارد و دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

وی دلیل عدم بهره برداری این تصفیه خانه را عدم تامین سرمایه عنوان کرد و افزود: به دلیل عدم تامین سرمایه این تصفیه خانه سال هاست که بدون بهره برداری متوقف شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: به محض تامین اعتبار نصب و خرید تاسیسات پروژه برای افتتاح و بهره‌برداری به پیمانکار واگذار خواهد شد.

به نژاد از تلاش بی وقفه برای تکمیل این پروژه جهت افتتاح و بهره برداری سخن گفت و بیان کرد: در صورت تامین اعتبار این طرح در هفته دولت یا در بدبینانه ترین شرایط تا دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شبکه تصفیه خانه فاضلاب شهرستان پارس آباد در صورت بهره برداری کل شهرستان پارس آباد را تحت پوشش قرار خواهد داد افزود: تصفیه خانه شهرستان پارس آباد یکی از بزرگترین و مجهز ترین شبکه های تصفیه خانه کشور محسوب می شود.

علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد نیز در این بازدید این تصفیه خانه را یکی از مطالبات اساسی مردم شهرستان پارس آباد دانست و گفت: بوی تعفن فاضلاب و تخریب اکوسیستم منطقه نارضایتی و اعتراضات افکار عمومی را در پی داشته است.

وی با اشاره به تامین اعتبار جهت تکمیل این پروژه، تصریح کرد: اعتبارات لازم برای تکمیل این تصفیه خانه به زودی فراهم شده و در اختیار اداره کل آب و فاضلاب استان قرار خواهد گرفت.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up