• شناسه خبر : 56487
  • تاریخ انتشار : 11 شهریور 1400 - 09:38

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از هفته آینده واکسن به کشور وارد خواهد شد که هیچ محدودیتی در توزیع واکسن در هفته آینده وجود ندارد.

کرونا
 بهرام عین‌اللهی در بازدید از  محل واکسیناسیون مصلی استان اردبیل اظهار داشت: از هفته آینده  ۱۹ میلیون دز واکسن وارد کشور خواهد شد و در این راستا هیچ محدودیتی در توزیع واکسن در هفته آینده نخواهیم داشت و  واکسیناسیون فراگیری را شاهد خواهیم بود.
وی با بیان اینکه استان‌های پیشتاز در امر واکسیناسیون در اولویت توزیع واکسن خواهند بود، افزود:  واکسیناسیون ۲۰ هزار دزی در طول روز در استان اردبیل مناسب نیست و باید به سرعت این میزان افزایش پیدا کند و امیدواریم  واکسن تزریقی حتی به بیش از ۳۰ تا ۴۰ هزار دز ارتقا یابد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد:  راه‌اندازی واحد سیار واکسیناسیون از ضروریات است که دانشگاه علوم پزشکی نیز با همکاری سایر نهادها باید در این زمینه پیشقدم شود و  باید از ظرفیت مدارس، مساجد، حسینیه‌ها، سالن‌های ورزشی و غیره برای واکسیناسیون عمومی استفاده کنیم.
عین‌اللهی تصریح کرد: استان اردبیل در کنار افزایش تخت بیمارستانی و تجهیزات مناسب، نیازمند دهکده سلامت است تا مردم به راحتی بتوانند از خدمات تخصصی و فوق تخصصی در حوزه‌های بهداشتی و درمانی استفاده کنند.
وی با اشاره به تامین سالیانه ۱۳۷ میلیارد تومانی منابع وزارت بهداشت افزود: از منابع تعریف شده برای وزارت بهداشت تاکنون یک پنجم آن تامین شده است و این در حالی است که اجرای طرح‌های گذشته در حوزه بهداشت و درمان به افزایش پرداختی برخی از گروه‌ها منجر شده تا فاصله زیادی بین پزشکان و کادر درمانی به وجود آید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up