• شناسه خبر : 5649
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 12:00

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: احداث پیاده راه عالی‌قاپو به همت شهرداری اردبیل زمینه احیای تاریخ، تمدن و فرهنگ اصیل این خطه را نمایان کرده است.

عالی قاپو

به گزارش شهرخوان، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در بازدید از پیاده راه عالی قاپوی اردبیل اظهار کرد: جایگاه رفیع اردبیل در طول تاریخ به ویژه در عصر صفوی جلوه‌ای متفاوت در انسجام‌ بخشی و یکپارچگی ایران اسلامی داشته که نمود و نشان اعتلای فرهنگ شیعی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی است که به عنوان یک اثر جهانی شهره‌ای فراگیر پیدا کرده که ضرورت دارد اطراف این مجموعه عظیم تاریخی به شکل مناسب و آراسته ساماندهی شده و امکان حضور راحت گردشگران داخلی و خارجی و شهروندان اردبیلی فراهم آید.

وی بیان کرد: در ماه‌های گذشته شهرداری اردبیل با طراحی مناسب سعی کرده است تا پیاده راه عالی‌قاپو را عملیاتی و اجرایی کند که قطعا در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی این مسیر به یک فضا و مکان پرتردد تبدیل شده و امکان معرفی جلوه‌های زیبائی از این پیاده راه از طریق رسانه‌ها به ویژه صداوسیما به وجود می‌آید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: هم در ماه مبارک رمضان و هم در ماه محرم با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد شاهد برگزاری برنامه‌های متنوع در این پیاده راه خواهیم بود تا جایگاه منیع اردبیل در فرهنگ، تمدن و تاریخ شیعی به روشنی نمود پیدا کند.

ستوده تصریح کرد: اهمیت به دیرینه و تاریخ و تمدن هر منطقه برای ما یک اولویت اساسی است و در این راستا در تلاش هستیم با بهره گیری از تمامی این ظرفیتها به تمامی اهداف خود در راستای معرفی سنتهای کشورمان دست یافته و هیچ گاه فرصت را به غربی ها و بیگانگان ندهیم تا فرهنگ و رسوم آنان ناخودآگاه در کشورمان شکل پیدا کند.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم از ظرفیتهای استان اردبیل برای توسعه گردشگری و جذب گردشگران نیز استفاده کنیم که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت بوده و در تلاش هستیم به این مهم دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up