• شناسه خبر : 5659
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 10:06

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه تاخیر ۶ ساله در اجرای پروژه تیراژه منطقی و قابل قبول نیست و باید هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف این پروژه اقدام کنیم، گفت: بعد از گذشت ۶ سال از اغاز عملیات اجرایی پروژه تیراژه و فرازونشیبی که در اجرایی شدن آن شاهد بودیم به هیچ وجه تاخیر به وجود آمده در احداث این پروژه قابل قبول نیست.

1

به گزارش شهرخوان، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: بعد از گذشت ۶ سال از اغاز عملیات اجرایی پروژه تیراژه و فرازونشیبی که در اجرایی شدن آن شاهد بودیم به هیچ وجه تاخیر به وجود آمده در احداث این پروژه قابل قبول نبوده و حتی در اجرای مراحل اولیه این پروژه یکی از همشهریان جان خود را از دست داده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر سه سال تاخیر اجرای این پروژه را غیرمجاز بدانیم باید دلایل این تاخیر و تعلل در اجرای پروژه به رغم اقدامات قانونی که شهرداری در ایجاد فضا و بستر مناسب برای عملیاتی شدن آن فراهم کرده مشخص شود تا بسیاری از مسایل پیرامونی در احداث این پروژه مشخص و مبرهن شود.

اجرای ماده ۸ و طرح دعوی در محاکم قضایی حقوق شهرداری

شهردار اردبیل ادامه داد: بنده از سال ۹۴ که مسئولیت شهرداری اردبیل را برعهده گرفتم تاکنون در بیش از ده‌ها جلسه در تهران با رئیس و اعضای هیئت مدیره این شرکت رایزنی‌هایی را انجام دادم اما به نظر می‌رسد سرمایه‌گذار چندان راغب به ادامه کار در اردبیل نیست.

لطف‌اللهیان از درخواست شهرداری برای اجرای ماده ۸ و طرح دعوی در محاکم قضایی برای احقاق حقوق شهرداری از این پروژه خبر داد و بیان کرد: ما با تصمیم اعضای شورای شهر مصمم به پیگیری موضوع از محاکم قضائی هستیم تا شهرداری حق و حقوق خود را از تاخیر غیرمجاز در اجرای این پروژه که بیش از یک میلیون تومان رقم تاخیر غیرمجاز روزانه است به حساب شهرداری واریز شود.

پروژه عمرانی

وی گفت: ما اقدامات قانونی و حقوقی خود را دنبال خواهیم کرد و در رایزنی‌های اخیر اعضای شورای شهر و همکاران‌مان مجری این پروژه موافق برای ادامه اجرای پروژه تیراژه نشده که به نظر می‌رسد با وجود مکان‌یابی و رفع موانع و مشکلات به وجود آمده سعی بر این است تا بعد از فرصت‌سوزی‌های مختلف به سمت تعیین تکلیف این پروژه رفته و خطری که در این خیابان ترددکنندگان را تهدید می‌کند به نوعی برطرف شود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up