• شناسه خبر : 5664
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 11:28

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: معلمان همتراز با جایگاه انبیا و اولیای الهی در مسیر تعالی فرهنگی و رشد معنوی جامعه نقش ممتازی را برعهده دارند.

علیرضا پوستی

به گزارش شهرخوان، علیرضا پوستی در شصت و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل در دوره پنجم اظهار کرد: ما امروز میهمان دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شاهد راثی نظام در جلسه رسمی شورای شهر هستیم که با حضور خود از نزدیک در جریان فعالیت شورا و مصوبات آن قرار گرفتند.

وی با تبریک روز شورا به همکاران و همچنین روز کارگر به جامعه تلاشگر جبهه کار و سازندگی خاطرنشان کرد: در تحقق شعار سال کارگران در خط مقدم قرار دارند و قطعا با تلاش و مجاهدت کارگران شاهد پیشرفت بیشتر در همه حوزه‌ها هستیم.

رئیس شورای شهر اردبیلی همچنین با تبریک فرارسیدن هفته معلم به جایگاه رفیع و بلند معلمان در مسیر پیشرفت و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: جایگاه معلمان همتزار با جایگاه اولیا و انبیای الهی یاد شده و قطعا تلاش معلمان به تعالی فرهنگی، اجتماعی و بالندگی کشور کمک می‌کند.

پوستی بیان کرد: معلمان در تربیت و آموزش نسل جوان جامعه رسالت حقیقی را برعهده دارند و امیدواریم در سایه تلاش معلمان نسلی شایسته و پرتوان در مسیر عمران و آبادانی کشور تحقق پیدا کند.

وی به پروژه مشارکتی امحاء و بازیافت زباله و تولید سوخت جامد کربن از زباله اشاره و تصریح کرد: این پروژه مشارکتی و سرمایه‌گذاری در کمیسیون سرمایه‌گذاری و همچنین شورای عالی سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گرفت تا با واگذاری زمین و تامین زباله از سوی شهرداری سرمایه‌گذار نسبت به بازیافت زباله و تولید کربن اقدام کرده و در مدت ۱۵ سال مشارکت فضایی فراهم آید تا دغدغه پسماند و دفع آن برطرف شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر اردبیل بیان کرد: از ابتدای شورای پنجم یکی از دغدغه‌های جدی اعضا ساماندهی موضوع زباله و پسماند و تلاش برای تفکیک زباله از مبدا است که بعد از سال‌ها مطرح شدن پروژه‌های مشارکتی متعدد امیدواریم این بار سرمایه‌گذار جدید با تسهیلات بانکی که با همراهی استاندار اردبیل دریافت می‌کند بتواند این پروژه را به سرانجام برساند.

پوستی همچنین به موافقت اعضای شورای شهر با پروژه مشارکتی در حوزه پسماند و تولید کربن از طلای کثیف اشاره کرد و گفت: قرار شد با اخذ ضمانتنامه‌های معتبر و در یک مدت زمان تعیین شده پروژه مشارکتی بازیافت زباله در اردبیل به انجام رسیده و مشکلات زیست محیطی نیز در این ارتباط برطرف شود.

وی همچنین به پروژه معطل مانده تیراژه اشاره کرد و افزود: این پروژه متاسفانه بیش از ۶ سال است به حالت بلاتکلیف به حال خود رها شده و علیرغم پیگیری‌ شهرداری و شورای شهر مجری پروژه تمایلی به اجرای آن ندارد که با تصمیم اعضای شورای شهر اردبیل قرار شد قرارداد سرمایه‌گذار این پروژه لغو و نسبت به واگذاری آن به سرمایه‌گذار جدید اقدامات قانونی انجام شود.

پوستی ادامه داد: اعضای شورای شهر اردبیل مصمم هستند تا با همراهی شهرداری اردبیل هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف پروژه تیراژه اقدام کنند که مقرر شد شهردار اردبیل نیز اقدامات قانونی را برای فسخ قرارداد پروژه انجام دهند.

وی اظهار کرد: معلوم نیست به چه دلیلی شرکت‌های موفق بعد از حضور در شهر اردبیل تغییر رویه داده و نمی‌خواهند براساس توافقی که انجام داده‌اند به تعهدات خود عمل کنند.

رئیس شورای شهر اردبیل خاطرنشان کرد: البته این موضوع ناشی از توجه به منافع شخصی بوده و یا سرمایه گذاران پروژه‌های بزرگ رفتار متفاوتی را از مسئولان مشاهده می‌کنند که چندان راغب به پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری نمی‌شوند که ضرورت دارد این گره به نوعی با عقلانیت و منطق باز شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up