• شناسه خبر : 56952
  • تاریخ انتشار : 20 شهریور 1400 - 07:52

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌ها و امکانات سپاه و بسیج برای مهار ویروس کرونا استفاده می‌شود،گفت:تاکنون تعداد ۱۹ مرکز تجمیعی واکسیناسیون توسط بسیج و سپاه در استان اردبیل راه‌اندازی شده است.

 

شهرخوان

 

سردار غلامحسین محمدی اصل عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در راستای عمل به منویات فرماندهی معظم کل قوا و پیرو دستور فرمانده کل سپاه مبنی بر استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود سپاه‌های استانی برای مقابله با ویروس کرونا،از تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود در مجموعه بسیج و سپاه در استان اردبیل استفاده می‌شود.

وی بیان کرد:برای تسریع در روند واکسیناسیون تاکنون ۱۹ مرکز تجمیعی در سطح استان به همت بسیج جامعه پزشکی، معاونت سلامت و دفاع زیستی سپاه استان و بهداری تیپ ۳۷ حضرت عباس(ع)،بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی راه اندازی شده است که از این تعداد ۶ مرکز به صورت کامل توسط بسیج و سپاه و ۱۳ مرکز واکسیناسیون تجمیعی نیز با مشارکت ادارات بهداشت و درمان مدیریت می شود.

تزریق بیش از ۵۰ هزار دز واکسن کرونا در مراکز تجمیعی بسیج و سپاه

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد:تاکنون بیش از ۵۰ هزار دز واکسن کرونا در مراکز تجمیعی بسیج و سپاه تزریق شده است که بیش از ۱۵۰ نفر نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار، پیراپزشک، کادر اداری، بسیج و جهادگر در این مراکز بکارگیری شدند.

محمدی اصل افزود: تعداد ۵ درمانگاه بسیج و سپاه با تمام ظرفیت به صورت سه شیفت با به کارگیری ۵۰ نفر پزشک و ۱۲۰ نفر پرستار و کادر درمانی به صورت روزانه به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در استان ارائه خدمت می‌کنند.

وی گفت:برای ویزیت و تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۶۰ سال جامانده از واکسن به خصوص افراد معلول و سالمند،۶ اکیپ سیار پزشکی راه اندازی شده است و تعداد ۱۵ دستگاه اکسیژن ساز نیز تهیه و در اختیار بیماران کرونایی در استان اردبیل قرار گرفته است.

راه اندازی بخش‌های آی سی سو و بستری بیماران کرونایی توسط نیروی زمینی سپاه در اردبیل

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل عنوان کرد:با توجه به نیاز فوری و شرایط بحرانی کرونا در استان،مرکز آی سی یو با ظرفیت ۱۲ تخت با تمام امکانات مدرن و پیشرفته و پزشکان متخصص و نیروی درمانی مورد نیاز،در بیمارستان امام رضا (ع) اردبیل توسط نیروی زمینی سپاه راه اندازی شد.

محمدی اصل گفت:با توجه به نیاز استان اردبیل به بخش بستری بیماران کرونایی،این بخش نیز با ۵۲ تخت بیمارستانی و نیروی درمانی و پرستاری مورد نیاز با مشارکت نیروی زمینی سپاه در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل راه ایجاد شد.

وی بیان کرد:در راستای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی بستری در بخش های کرونایی بیمارستان امام خمینی(ره)،یک دستگاه بزرگ اکسیژن ساز با ظرفیت ۴۵۰۰ لیتری با همکاری بهداری نیروی زمینی سپاه در این بیمارستان مستقر شد و هم اکنون نیز اکسیژن مورد نیاز بیماران کرونایی را تامین می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up