• شناسه خبر : 57001
  • تاریخ انتشار : 21 شهریور 1400 - 07:03

با روند کاهشی آمار بیماران مبتلا به کرونا، تزریق واکسن در اردبیل به بیش از ۵ هزار دوز رسید.

 

واکسن

 

در چند وقته گذشته استان اردبیل با روند صعودی کرونا روبه‌رو بوده است که شمار بسیاری از خانواده‌ها در این دوران داغدار عزیزان خود شده بودند که اکنون با همکاری و همیاری مردم براساس آمارهای اعلامیه علوم پزشکی کرونا در اردبیل روند کاهشی پیدا کرده است.

بی احتیاطی‌ها و سهل‌انگاری‌های مردم در ایام تعطیلات شمار فوتی‌ها را افزایش داده بود و همه‌گیری کرونا نیز با سرعتی فوق تصور افزایش یافت که قابل ذکر است مردم در پیک پنجم شدت و ضعف‌های مختلف تجربه کرده‌اند، اما اکنون با رسیدن به ثبات وضعیت لازمه حفظ این وضعیت و روند کاهشی همکاری مردم است.

واکسیناسیون که عمده دلیل کاهشی روند مرگ و میرهای کرونایی این روزها است تاکنون ۵۲۸ هزار و ۱۶۴ دوز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده و با اهتمام مسئولان روند انجام واکسیناسیون تسریع یافته است و بنا به گفته مسئولان علوم پزشکی شب گذشته ۵۵ هزار دوز واکسن سینوفارم و آسترازنکا وارد استان شده و در سطح مراکز بهداشتی استان توزیع شده است.

۳۵ ساله‌ها به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نیز در این رابطه با بیان اینکه در تلاش هستیم روند واکسیناسیون روزانه به ۳۰ هزار دوز در روز برسیم، اظهار داشت: در اجرای طرح واکسیناسیون، همه افراد متولد قبل از سال ۱۳۶۵ مشمول دریافت واکسن هستند و باید برای جلوگیری از ابتلا و کاهش آمار بستری و فوتی مبتلایان کرونا واکسینه شوند.

وی اظهار کرد: افراد بالای ۱۸ سال در شهر و روستا می‌توانند با مراجیه به مراکز بهداشت واکسینه شوند و تقاضا داریم کسانی که از طریق سامانه ثبت نام کرده‌اند درست در زمان مقرر در محل تزریق حضور داشته باشند و هنگام مراجعه به این مراکز پروتکل‌های بهداشتی نظیر زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

حبیب‌زاده با بیان اینکه در این راه به تک تک عزیزان در حفظ نظم نیازمندیم، افزود: انجام واکسیناسیون با سرعت بیشتر و پوشش همه افراد جامعه، گامی موثر در کاهش شیوع و افزایش پوشش ایمن‌سازی جمعیت محسوب می‌شودکه امیدواریم با بهترین کیفیت این خدمات را ارائه دهیم.

تزریق بیش از ۵۷ هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان مشگین شهر

سرپرست فرمانداری شهرستان مشگین شهر با اعلام این مطلب گفت: خوشبختانه با مشارکت و همراهی شایسته مردم شریف شهرستان و زحمات و تلاشهای شبانه روزی قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی و عوامل بهداشت و درمان تا کنون بیش از ۵۷ هزار دوز واکسن کرونا در مراکز ۱۹ گانه منتخب شهری و روستایی و مرکز واکسیناسیون تجمیعی تزریق شده است.

علینژاد در ادامه با اشاره به مشارکت بالای شهروندان و تأمین واکسن مورد نیاز افزود: برابر برنامه‌ریزی های انجام یافته و اطلاع رسانی قبلی افراد بالای۱۸ سال نیز می‌توانند در واکسیناسیون کرونا شرکت نمایند.

وی همچنین رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی وپرهیز از دور همی و تجمع در مکان های پردد را از ضروریات اصلی مقابله با بیماری کووید ۱۹ و ویروس کرونا دانست.

براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های مشگین‌شهر، بیله سوار و نیر در وضعیت قرمز، شهرستان های اردبیل، پارس آباد، خلخال و گرمی در وضعیت نارنجی و شهرستانهای سرعین، نمین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند که هم اکنون واکسن‌های برکت و سینوفارم (نوبت اول و دوم ) و آسترازنکا ( نوبت دوم ) در مراکز واکسیناسیون موجود بوده و افرادیکه سن ۱۸ سال تمام و بالاتر دارند ( متولدین ۱۳۸۲ و پایین ) می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به مراکز بهداشتی و تجمیعی واکسیناسیون مراجعه و نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

امید داریم مردم در جهت پیشبرد روند کاهشی کرونا و انجام هرچه سریعتر واکسیناسیون اهتمام ویژه داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up