• شناسه خبر : 57240
  • تاریخ انتشار : 27 شهریور 1400 - 08:27

سلامت صفری عضو شورای شهر اردبیل به وضعیت نامطلوب بهداشت عمومی در سطح شهر اردبیل اشاره و اظهار کرد: در شهر اردبیل وضعیت جمع آوری زباله ها و تنظیف خیابان ها و کوچه ها، کانال ها، کانیوها و … بسیار نامناسب است و مردم از این اوضاع ناراضی می باشند.

سلامت صفری

سلامت صفری در اولین نطق پیش از دستور جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: فرمایشات نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب اردبیل در آئین معارفه شهردار اردبیل دستورالعمل و منشور کاری شورا و شهرداری خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مطالبات امام جمعه اردبیل باید در کمیسیون های مختلف شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در قالب برنامه مدون ارائه شود تا در طول سال و برنامه ریزی های شورا و شهرداری مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل با انتقاد از فاصله گرفتن مجموعه شهرداری با آحاد مردم گفت: شهرداری اردبیل در حال حاضر برنامه منظم در راستای ملاقات عمومی با مردم نداشته و این خلا فاصله جدی بین شهرداری و شهروندان ایجاد کرده است.
سلامت صفری از شهردار جدید اردبیل خواست تا برنامه ثابت هفتگی با زمان بندی مشخص در شهرداری مرکز، مناطق و سازمان ها در قالب ملاقات های مردمی تهیه و تدوین کند.

وی افزود: اعضای شورای شهر و شهردار بازدیدهای میدانی مشترکی از مناطق و محلات شهر بعمل آورند و در ادامه آن جلسات پیگیری نیز در مساجد همان مناطق و محله در حضور اهالی تشکیل شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل اضافه کرد: مجموعه شهرداری اردبیل تاکنون برنامه ای برای مبارزه با فساد و رانت ندارند و افراد خطاکار حتی به تعداد معدود سایر کارکنان خدوم و سالم و شریف شهرداری را آلوده می کنند و تلاش آنها را زیر سوال می برند.
صفری تصریح کرد: افراد خاطی به جای تنبیه و عزل تنها به تعویض آنها بسنده می شود در حالی که باید مبارزه جدی با فساد و رانت در مجموعه شهرداری در دستور کار قرار گیرد.

وی یکی از راهکارهای مبارزه ریشه ای با فساد را ارائه خدمت به مردم از طریق سامانه های الکترونیکی اعلام کرد و گفت: با اتمام سامانه های هفده گانه شهروندان محترم خواهند توانست از منزل پروانه ساختمانی دریافت کرده و عوارض خود را به سهولت پرداخت کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل به وضعیت نامطلوب بهداشت عمومی در سطح شهر اردبیل اشاره و اظهار کرد: در شهر اردبیل وضعیت جمع آوری زباله ها و تنظیف خیابان ها و کوچه ها، کانال ها، کانیوها و … بسیار نامناسب است و مردم از این اوضاع ناراضی می باشند.

صفری خاطرنشان کرد: باید در تعداد ودر وسعت حوزه کاری کارگران بازنگری کرده و در جمع آوری پسماند به سمتی حرکت کرد که بهترین عملکرد در این حوزه به نمایش گذاشته شود.

وی پرداخت حق و حقوق و مرخصی همچنین بیمه و سنوات کارگران، تسویه حساب با پیمانکاران و سایر صنوف را به شهردار جدید توصیه کرد و گفت: باید از فرصت کم فصل کاری برای آسفالت ریزی و لکه گیری خیابان ها، کوچه ها و معابر استفاده کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل میزان بدهی شهرداری را در یک حساب سرانگشتی ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام و بیان کرد: وضعیت ذخیره قیر و سایر تجهیزات مورد نیاز در انبارهای شهرداری اصلا مناسب نیست و باید برای تدوین بودجه ۱۴۰۱ از هم اکنون هدفگذاری ها و افق توسعه را مورد توجه قرار داد.

سلامت صفری شفاف سازی امور را در مجموعه شهرداری اعتمادآفرین و به نفع مردم دانست و اضافه کرد: باید طرح جامع شفاف سازی تهیه تا در سایه تحقق این امر درآمدها و هزینه کردهای شهرداری به شکل درست و واقع بینانه انجام شود تا شاهد فساد و رانتی نباشیم.

وی ادامه داد: در برنامه ریزی ها باید افق توسعه ۲۰ ساله، طرح جامع و تفصیلی شهر و بودجه سالانه مورد توجه قرار گیرد و در ساماندهی نیروی انسانی و چینش آنها نیز بایدبه سمتی حرکت کنیم تا عزل و نصب ها به دور از نگاه سیاسی و گرایش های جناحی باشد.

سلامت صفری رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: بهترین نیروها در شهرداری گاه به دلیل نگاه های سیاسی و جناحی در پستوها مانده اند در حالی که می توان از ظرفیت آنها در حوزه های مدیریتی استفاده کرد و با کنترل هزینه ها و افزایش منابع درآمد پایدار به شهرداری کمک و پشتیبانی کرد.
سلامت صفری احداث پارک جنگلی ۴۰ هکتاری الماس، ایجاد شهرک خودرو، ایجاد میدان میوه و تره بار جدید، ایجاد نمایشگاه دائمی گل و گیاه ، برگزاری برنامه های فرهنگی – ورزشی اثربخش و محله محور، ممیزی املاک، ارائه بسته های تشویقی برای بخش خصوصی، تقویت مرکز مطالعات و پژوهش و اتاق فکر شورا و شهرداری و همچنین استفاده از سنگ مقاوم دامنه های سبلان را برای سنگ فرش کردن پیاده روها را از ضروریت های برنامه ریزی شهردار جدید اعلام کرد.

وی در پایان گفت: شهردار اردبیل باید کشتی به گل نشسته این مجموعه را که در سایه باتلاق سیاسی در حال غرق شدن است نجات داده و با کار جهادی و شبانه روزی در کار تغییر وضع موجود به جلب اعتماد مردم کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up