• شناسه خبر : 57383
  • تاریخ انتشار : 30 آبان 1400 - 06:35

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: محرومیت زدایی در مناطق مرزی استان ها به ویژه در حوزه آبرسانی یک ضرورت است که فوریت دارد.

آبرسانی

هنوز هم دربرخی از مناطق مرزی محرومیت‌هایی از جمله نبود آب شرب کافی، نبود فضای آموزشی لازم، نامناسب بودن راه‌های ارتباطی در برخی از مناطق روستایی، نبود فضای مجازی و اینترنت وجود دارد. این درحالی است که محرومیت زدایی از این مناطق یکی از اهداف نظام و دولت کنونی است.

در چند ماه گذشته بارها مشکل کمبود آب در برخی روستاهای استان اردبیل را گزارش داده و پیگیر این مشکل بودیم.

حمیدرضا جانباز در بازدید از آخرین وضعیت شبکه‌های آبرسانی شهرستان گرمی اظهار کرد: هدف فعالان صنعت آب و فاضلاب کشور از ارائه خدمات به مردم و بخصوص ساکنین مناطق محروم و مرز نشین جلب رضایت حداکثری مردم است.

وی در بررسی وضعیت مخازن ذخیره آب و پروژه‌های اجرایی استان در مناطق محروم شهرستان گرمی اولویت آبرسانی به مناطق مرزی را یادآور شد و افزود: روستاهای بدون آب شرب مناطق محروم و صفر مرزی در استان اردبیل با یک برنامه ریزی مدون و بلند مدت در ردیف روستاهای دارای آب سالم قرار خواهند گرفت.

جانباز همچنین خاطرنشان کرد: رضایت مندی مردم مهمترین اولویت صنعت آب و فاضلاب کشور بوده و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌شود.

وی با حضور در سد عمارت واقع در شهرستان مرزی گرمی مغان از روند پیشرفت سد عمارت و پروژه‌های اجرایی در حال احداث بازدید و بر آبگیری این سد با هدف تسهیل آبرسانی به مردم منطقه تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب با حضور در روستاهای مرزی این شهرستان از نزدیک در جریان آخرین وضعیت تأسیسات و شبکه‌های آبرسانی، مخازن و پروژه‌های در حال اجرا و بخصوص مجتمع آبرسانی موران قرار گرفت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up