• شناسه خبر : 57554
  • تاریخ انتشار : 06 مهر 1400 - 11:18

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: همزمان با سالروز اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعداد ۱۸ تن از زندانیان جرایم مالی و غیر عمد اردبیل از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

زندان

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین کثیرلو صبح امروز در مراسم معنوی آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد که به همت ستاد دیه استان اردبیل و در یکی از مساجد قدیمی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: شهدا مایه عزت ، آبرو و عظمت ایران اسلامی است و آنچه امروز باعث می‌شود تا ما در مقابل دولت های متخصام موضعی فعالانه و مقتدر داشته باشیم تکیه بر خون شهدا و تاسی از مکتب حسینی در مقابله با زورگویان است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از خیرین، نهادهای حمایتی، فعالین ستاد دیه و مسئولین زندان‌های استان در راستای بسترسازی مناسب برای آزادی زندانیان معسر و آبرومند با جرایم غیرعمد و تداوم این برنامه های خیرخواهانه و خداپسندانه اظهار کرد: طرح هر مسجد آزادی یک زندانی و پویش نذر اربعین از جمله ابتکارات ماندگاری است که به همت اداره کل زندان‌های استان و ستاد دیه  از سال ۹۷ تاکنون در حال اجراست.

رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان اردبیل تعداد آزادی در روز اربعین را ۱۸ نفر با مبلغ بیش از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و خواستار مشارکت خیرین در این پویش تا آخر ماه صفر شد.

کثیرلو ادامه داد: برنامه‌ریزی در راستای توسعه برنامه‌های زندانیان یک اولویت اساسی است که درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده شاهد تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه هستیم که امیدواریم برنامه‌های انجام یافته با همکاری رسانه و اصحاب قلم ما را در رفع مشکلات موجود رهنمون شود.

وی تصریح کرد: همکاری خیران و مشارکت نیکوکاران در امر آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد در استان اردبیل بسیار حائز اهمیت و اساسی است که انتظار می‌رود اقدامات در این زمینه به همین منوال ادامه یابد تا بتوانیم شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی در این زمینه باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up