• شناسه خبر : 57562
  • تاریخ انتشار : 06 مهر 1400 - 11:17

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: بازرسان استاندارد در شش ماهه اول سال جاری، ۴۴۳ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی تحت پوشش استان انجام داده اند.

انبار تولید کالا

هاشم علایی در تشریح عملکرد شش ماهه اول سال جاری این اداره کل در زمینه بازرسی فنی از واحد های تولیدی تحت پوشش و تاسیسات سیلندر گاز پرکنی و سرد خانه استان گفت: تعداد ۴۴۳ مورد بازرسی فنی توسط کارشناسان اداره کل و همچنین بازرسان شرکت های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی از صنایع تولیدی و خدماتی استان انجام شده است.

وی افزود: در این زمینه تحقق ۵۵ درصدی طبق برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۰ حاصل شده است. حضور مدیر کنترل کیفیت در زمان تولید محصول، بازرسی از خط تولید و محل نگهداری مواد اولیه و کنترل مطابقت آن با شرایط استاندارد از جمله مواردی است که در این بازرسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل استاندارد خاطر نشان کرد: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی وخدماتی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.

علایی در ادامه با اشاره به اینکه استاندارد زمین های بازی و تجهیزات شهربازی مشمول مقررات استاندارد اجباری می باشد، تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا کنون ۹۶ مورد بازرسی از تجهیزات شهربازی و تجهیزات زمین بازی انجام شده است.

این مسئول با بیان‌اینکه فعالیت شهرهای بازی که دارای وسایل تفریحی هستند، منوط به اخذ تاییدیه ایمنی استاندارد و انجام آزمون های مربوط است، ازتمامی شهرداران درخواست کرد به هیچ عنوان اجازه فعالیت به بهره برداران تجهیزات شهربازی بدون دارا بودن گواهینامه استاندارد را ندهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up