• شناسه خبر : 57572
  • تاریخ انتشار : 06 مهر 1400 - 11:33

عبدالله داداشی مداح اردبیلی روایت قرارگیری در مسیر مداحی‌اش را برای مخاطبان بازگو کرد.

عبدالله داداشی مداح اردبیلی با بازگو کردن روایت قرارگیری زندگی‌اش در مسیر مداحی اظهار داشت: بنده در اردبیل دیده به جهان گشودم و توفیق الهی بود که در این سرزمین الهی متولد شدم و باعث افتخار بنده است که ساکن این استان هستم.

وی با اشاره به فعالیت مداحی خود گفت: این مسیر را در مدرسه و از تلاوت قرآن شروع کردم و زمینه‌ای فراهم شد تا سرودهای انقلابی در محافل اردبیل برگزار می‌شد و انگیزه‌ای در من ایجاد شد که به این سمت و سو آمدم و در روضه‌‌خوانی‌هایی که در اردبیل برگزار می‌شد شرکت می‌کردم که از طرفی هم ابوی بنده، زمینه صدای خوب را در من دید و در نهایت من به این سمت و سو هدایت شدم.

مداح اردبیلی ادامه داد: من مستقیم و غیرمستقیم از ظرفیت اساتید بهره‌مند شدم که از جمله این اساتید سطان‌الذاکرین سلیم موذن‌زاده اردبیلی بود که توصیه‌های این بزرگواران همیشه در ذهنم و آویزه گوش بنده است، محمدباقر تمدن و دیگر مداحان پیشکسوت همچون مرحوم تفاخری و نصیر حسینی که در قید حیات نیستند و دیگر بزرگوارانی که بر گردن بنده حق استادی دارند حاج شهروز اردبیلی، نجارباشی و استاد هادی شاعر اهل بیت(ع) و اساتیدی دیگر که ما را در این مسیر ارزشمند تشویق و هدایتمان کردند.

وی بیان کرد: اربعین از لسان معصومین(ع) بزرگوار از بابت زیارت خیلی توصیه شده است به ویژه طبق فرمایشات امام صادق(ع) از نشانه‌های مومن توفیق زیارت اربعین است.

داداشی تصریح کرد: بنده به لطف خداوند متعال در حدود ۱۰ سال گذشته و قبل از کرونا روز اربعین را در کربلا بودم و توفیق زیارت سیدالشهدا(ع) را داشتم و در معیت همشهریان و هموطنان جلسات متعددی در آستانه روز و شب اربعین در کربلا، خیمه‌گاه، بین‌الحرمین و اطراف کربلا برگزار می‌شد که بنده توفیق زیارت و مداحی داشتم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up